iPhone 15 Pro modellerinden hangisi alınmalı?

Yani... Pro alacaksanız bence Eylül'ün sonunu bekleyin ve iPhone 14 Pro/Pro Max alın, hem ucuzlar zaten 14 ile 15 arasında pek fark yok. USB-C için alacağınızı düşünmüyorum.
En büyük sebep bu olmasa da evet Type-C için alıyorum. 2023'de Lightning kullanamam ne yazık ki. Telefona USB, Klavye Mouse bağlıyor, HDMI'dan görüntü çıkışı alıyorum. Lightning'de bu mümkün değil. Tabii, 120Hz, Telefoto Kamera, A17 çip de önemli; ancak Apple bu yıl Type-C'ye geçmeseydi S23 Ultradan devam edecektim.

Yapacak bir şey yok hocam o konuda.

Gün içinde yatıp kalkıp oyun oynamazsanız böyle bir sorun olacağını zannetmiyorum hocam.
Sosyal medya, internette gezinme falan basit şeyler.
Benim cihazın da bataryası öldü, Wi-Fi ile oyun oynarken 5-6 saat açık ekran süresi alıyorum, siz sırf sosyal medya ile uğraşacaksanız sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.
Görüşünüz için teşekkür ederim hocam. Hangi cihazı kullanıyorsunuz? 5-6 saat, oyun oynarken gün boyu aldığınız Ekran Süresi mi yoksa bir oturumda harcadığınız süre mi? Video ve fotoğraf çekim/düzenleme de telefonu oyun oynamak kadar yoracağı için endişem var aslında.

Görüşünüz için teşekkür ederim hocam. Hangi cihazı kullanıyorsunuz? 5-6 saat, oyun oynarken gün boyu aldığınız Ekran Süresi mi yoksa bir oturumda harcadığınız süre mi? Video ve fotoğraf çekim/düzenleme de telefonu oyun oynamak kadar yoracağı için endişem var aslında.
Cihaz Samsung A70, 2020 başından beri elimde. Vasat GPU var cihazda.
Oyun oynarken aldığım açık ekran süresi 4-6 saat arası.
Bugün 80 dakika Wild Rift oynamışım %18 şarj gitmiş.

Cihaz eline geçince güç tasarrufu modunu açarsın bakarsın keyfine, ekran süren de artar.

Hocam iPhone batarya konusunda aslında başarılı, lakin kullanıcılar genelde telefondaki her bir uygulama verisini açtığından dolayı çok fazla pil harcıyor. Eğer telefonu dikkatli ve uygulama verilerini iyi ayarlarsanız pil konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Misal ben 11 Pro Max kullanıyorum ve ilk çıktığı gün aldım. O günden beri günde bir bilemediniz 2 günde bir şarja takıyor ve hızlı şarj sayesinde %80 olduğunda çekiyorum. Yani sizin kullanma şekliniz batarya ömrünü belirliyor. Bu arada Apple sunumunda yanlış anlamadıysam eğer, Apple Avrupa kuralları gereği telefonu kullanan kişilerin servise gitmesi gerekmeden tek başlarına pil değişikliği yapabilecek. Bu sayede belki ilerleyen yıllarda pil ile alakalı bir sorun yaşarsanız servis ücreti vermeden sizlerde pil değiştirebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,

Samsung Galaxy S21 sahibiyim, önceden de iPhone 7 kullanıyordum. 6 aydır falan iPhone 15 serisini bekliyordum o yüzden Pro modellerinden birini almayı düşünüyorum. Normalde Pro modelinin yetebileceğini düşünüyorum ancak beni en çok endişelendiren nokta batarya, kaldı ki son 2 telefonumu da batarya performansları yüzünden değiştirdim.

Uzun süre kullanmayı düşündüğümden 512 GB modellere bakıyorum, ancak ben cihazımı bundan 6 ay sonra en az 30 saatte bir şarja takmak istiyorum. Ağır kullanıcı değilim. Gün içinde sosyal medya kullanıyorum, oyun oynamıyorum (ancak A17 ile konsol oyunlarını oynama mevzusu mevcut, o olursa oynamayı düşünüyorum). Genellikle fotoğraf ve video çekmeyi seviyorum. Akşamları YouTube'dan video izliyorum.

Yani günde ortalama 4 saat ekranım açık kalıyor. Galaxy S21'in bataryası günde 2 şarj ister durumda. Düz iPhone 15 Pro bu konuda ne yapabilir kestirmek zor. Ben bu noktada iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max kullanıcılarının fikrini merak ediyorum. sadece "iyi" "kötü" gibi yorumlardansa "şu kadar saat açık kalıyor, bu uygulamalar kullanılıyor" gibi yorum ve görüşleriniz var mıdır?
Dolayısıyla şu noktada arada kaldım; 15 Pro alırsam 2-3 yıl sonra batarya performansı yüzünden telefon değiştirmek istemiyorum. Böyle bir sorunu yaşayıp yaşamayacağımı 13 Pro ve 14 Pro kullanıcıları yukarıda anlattığım gibi belirtebilir.

Ben iPhone 7'mi kullanırken, özellikle de 4. yılında "keşke 7 Plus alsaymışım" diyordum. S21 için de aynı şeyi sırf batarya yüzünden Plus modeli için söylüyorum. Ancak küçük boyutlu telefonları da seviyorum. Taşıması ve kullanması daha rahat oluyor. Ancak daha önce elime 14 Pro almadım ve 14 Pro Max'in boyutu da S21'den aman aman büyük değil.

Yani acaba düşük batarya performansını göze alıp 15 Pro modeline mi yönelmeli, yoksa büyük boyutunu göze alıp iyi batarya ömrü sunacak 15Pro Max'e mi yönelmeli?

Sizlerin görüşü nedir?

iPhone 15 Pro.

iPhone 15 Pro diyorum, nedenini açıklayın diyorsunuz. Ne dememi bekliyorsunuz? Dünyanın en güçlü telefonuna ne diyebilirim?
Hocam gönderiyi okuyun lütfen. "Şunu al geç" diye bir yorum beklemiyorum. Neden "Pro Max değil de Pro" veya ""neden "Pro değil de Pro Max" gibi soruların açıklanması gerekiyor. "En pahalısı bu, en iyisi de budur" mantığıyla hareket etmiyoruz maalesef.

Hocam gönderiyi okuyun lütfen. "şunu al geç" diye bir yorum beklemiyorum. Neden "Pro Max değil de Pro" veya ""neden "Pro değil de Pro Max" gibi soruların açıklanması gerekiyor. "en pahalısı bu, en iyisi de budur" mantığıyla hareket etmiyoruz maalesef.

Hocam, Pro ile Pro Max arasındaki yalnızca ama yalnızca iki fark var. Pro modelin ekranı ve bataryası, Pro Max'e göre küçük. Pro Max modelin Pro modelden farkı, ekran ve bataryasının büyük olması. Bundan sonra iş sizde. Eğer büyük bir telefon istiyorsan ve paran varsa Pro Max al geç. Eğer param yok ama ille de iPhone 15 istiyorum diyorsan Pro al.

Hocam gönderide kelimenin tam anlamıyla "hangisini almalıyım" diye soruyorum.

Neyse...

Burada kimse artık senin yerine cevap veremez. Herkes bildiği kadar yardımcı olmuş. Artık sizin zevk ve maddi durumunuza göre seçim yapacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı