iPhone 15'te türlü türlü yaşanan pil problemleri

Merhaba, bende 14 pro var. Son zamanlarda buglar cidden oluşmaya başladı eski ios böyle değildi ancak sizdeki sorun kadar bende sorun yok. Size tavsiyem öncelikle apple desteğin uzaktan yaptığı testlere tam güvenmeyin, o sadece bir giriş kısmı gibi. Mesela benim watch'da sorun vardı uzaktan test yaptı sorun yok dedi 2 gün önce servise verdim bugün sms geldi ürününüz apple onarım merkezine gönderilmiştir diye yani testler tutmayabiliyor. Size önerim çok şüpheleniyorsanız mediamarkttan aldığınızı varsayıyorum onlara verin ve cihazınıza apple bir baksın eğer bir sorun çıkacağına eminseniz. Onun dışında apple'da sorun bulmazsa cihazınızı bu halde kullanmak zorundasınız ve ilerideki güncellemeleri beklemek dışında bir şans yok gibi.
ios 17.5 beta sürümü deneyenlere göre pil daha iyiymiş çoğu kişide yaşıyormuş kapalı ekranda pil sömürülüyor gibisinden ben güncellemeyi bekleyeceğim eğer düzelmezse servise vermeyi düşünüyorum zaten bahsettiğim sorunun kayıtları, videoları her türlü ispatım var son model bir telefonun böyle yapması garip.

Ek olarak bugün yaklaşık 2 saat içerik falan izledim toplamda %80 şarjda 7 saat ekran süresi aldım. Aktif uygulama kullanırken şarjı iyi gidiyor ancak az kullanıp ekranıda kapatınca gereksiz şarj düşmeleri oluyor yazılımdan olması çok muhtemel bu DFU mod ile sıfırlamam için normal PC olurmu veya çok bi faydası olurmu normal sıfırlamaya göre ? (iphone kablosu pc’ye olmuyor :D )

Hocam açıkçası iOS 15'i iPhone 7 ile kullandım son derece o da bug dolu idi. iOS16 14 Pro'nun sürümü olduğu için ben neredeyse hiç bug yaşamıyorum dilimi ısırayım. Bir tek nadiren arada klavye sesi yazarken yükseliyor. Güncellememekte hayat varmış. Düz 16 sızıntılarına bakıyorum halen 60Hz ekran gösteriyor dalga geçiyor resmen. A18 ile gelecek sanırım. Ekranı ve kamerayı gözden çıkardıysanız bile bari işlemci için 16 bekleyin derim.

Genelde Pro modelin işlemcisi olmuyor muydu hocam A17 sanırım.

Bir de 60Hz çok takılıyorsunuz iPad prom 120Hz onda 60'a alınca yazarken bile garip geliyor ama telefona geçince bana çok koymuyor :D şahsen iPhone 20 60Hz olsun yine alırım zaten 120Hz olursa fiyatta yükselir.

Bu elimdeki İphone 15 cihazının pilinin düzeldiğini varsayalım ortalama kaç sene götürür donmadan, kasmadan , kamerası idare edecek şekilde

Düşük güç moduna almak gerekiyor diye biliyorum oda pili bitiriyor bende ayarlarda manuel olmuyor ama umarım öyle bir ayar gelir iPhone ve tabletlere bazen içerik izlerken 60'a almak mantıklı olabilir pil çok gitmesin diye.
Var hocam öyle bir ayar ayarlarda kare hızını sınırla deyince 60'a düşüyor. Ama bence 120 hz kullanılmalı çünkü hep 120 vermiyor promotion o an gerektiği kadar hz veriyor.

Genelde Pro modelin işlemcisi olmuyor muydu hocam A17 sanırım.
Öyle oluyordu da A18 ve A18 Pro olarak işlemcileri de artık sınıflandıracak Apple böylesi daha iyi. Düz model en azından son işlemciyi alacak. A17 Pro belki düz A18’den iyi olur onu bilemeyiz tabi ama şu anlık iyi duruyor.

Hocam ben açıkçası eski telefonum Android'di ama böyle iyi bir telefon değil a serisi bir telefonu öyle söyleyeyim. Sonra bir yakınım iPhone 7'den iPhone 13'e geçti. O telefonu görünce IPhone'ları sevmeye başladım. O telefonda iOS 15 ile geldiği için 15'ten itibaren biliyorum. Yani iOS 15 de iPhone 13 de bug yok gibiydi benim gözlemim sonucu bence kusursuz denilebilecek düzeydeydi. Tabii o telefonu ben kullanmadım dediğim gibi sadece gözlem. Ama telefonu hep hemen hemen her gün görüyordum çünkü bir yakınımda var. Yoksa zaten bu yorumu yapmam direk yanlış yani. Ama zaten siz de 14 Pro'yu içinden çıkan sürüm yani 16 ile kullanıyormuşsunuz ve çok bug yokmuş yani belki o telefonda 13 içinden 15 çıktığı için öyle çalışıyordu bilemiyorum artık. Düz 16 konusu ise bazı sızıntılarda 120 Hz geçiyor bazılarında iPhone 17 de geleceği söyleniyor. Apple zaten istese çoktan koyardı tek sebebi millet Pro'ya yönelsin milleti zor durumda bırakalım. Bizim gibi alım gücü zayıf ülkelere de cidden yazık oluyor. Bakalım hayırlısı olsun ama Twitter'da belki görmüşsünüzdür Apple hub sayfasının söylediği gibi: Yıl olmuş 2024 artık tüm IPhone'larda 120 Hz ve 256 GB depolama bekleniyor/gelmesi lazım.
Evet hocam iOS sadece orijinal iPhone’unda stabil artık. iPhone 13 de iOS15 ile yüklü geldi o yüzden çok azdır Bug onda da. Vallahi ben düz modellere verilen paraya da acıyorum. 16 beklerseniz eylülde zaten bugünkü 15 Pro’nun fiyatı olacak. Bence bugünden 15 Pro alın derim bütçeyi zorlayıp. Zaten 16 hiçbir yenilikle gelmeyecek 15 Pro’nun lite modeli olacak. Heyecan duyulacak bir numarası da yok yani. Daha çıkmadan biliyoruz 15 Pro daha iyi olacak düz 16’dan.

Ek olarak bugün yaklaşık 2 saat içerik falan izledim toplamda %80 şarjda 7 saat ekran süresi aldım. Aktif uygulama kullanırken şarjı iyi gidiyor ancak az kullanıp ekranıda kapatınca gereksiz şarj düşmeleri oluyor yazılımdan olması çok muhtemel bu DFU mod ile sıfırlamam için normal PC olurmu veya çok bi faydası olurmu normal sıfırlamaya göre ?
DFU modun faydası hataları da giderebilir diğeri normal reset işlemi. PC bulun DFU modu ile sıfırlayın.

Son düzenleme:
Öyle oluyordu da A18 ve A18 Pro olarak işlemcileri de artık sınıflandıracak Apple böylesi daha iyi. Düz model en azından son işlemciyi alacak. A17 Pro belki düz A18’den iyi olur onu bilemeyiz tabi ama şu anlık iyi duruyor.

Evet hocam iOS sadece orijinal iPhone’unda stabil artık. iPhone 13 de iOS15 ile yüklü geldi o yüzden çok azdır Bug onda da. Vallahi ben düz modellere verilen paraya da acıyorum. 16 beklerseniz eylülde zaten bugünkü 15 Pro’nun fiyatı olacak. Bence bugünden 15 Pro alın derim bütçeyi zorlayıp. Zaten 16 hiçbir yenilikle gelmeyecek 15 Pro’nun lite modeli olacak. Heyecan duyulacak bir numarası da yok yani. Daha çıkmadan biliyoruz 15 Pro daha iyi olacak düz 16’dan.

DFU modun faydası hataları da giderebilir diğeri normal reset işlemi. PC bulun DFU modu ile sıfırlayın.
Maalesef olmadı itunes görmedi hatalar aldım win8 sürümünü kurdum. Dualsense kablosuyla bağladım telefon şarj oldu ancak uygulama görmedi bende normal sıfırladım hala aynı iphonr 14 kullanan arkadaşımla buluştum sabahtan bu saate kadar 4 saat süre almış %60 şarjı var ben 4 saat aldım şarjım %40

Maalesef olmadı itunes görmedi hatalar aldım win8 sürümünü kurdum. Dualsense kablosuyla bağladım telefon şarj oldu ancak uygulama görmedi bende normal sıfırladım hala aynı iphonr 14 kullanan arkadaşımla buluştum sabahtan bu saate kadar 4 saat süre almış %60 şarjı var ben 4 saat aldım şarjım %40
Servise verin tüm şansınızı zorlayın hocam değişim için. Böyle bunu kafaya takarak bu cihaz kullanılmaz.

Servise verin tüm şansınızı zorlayın hocam değişim için. Böyle bunu kafaya takarak bu cihaz kullanılmaz.
Şuan ios 17.5 beta 4 kuruyorum hayatımda hiç beta kurmadım bazı kullanıcılar pil için iyi olduğunu söyledi yaklaşık 7GB indiriyor eğer düzelmezse servise vereceğim dediğiniz gibi yarın akşama doğru kullanım deneyimlerimi yazarım.

Aslında iphone 15 güzel cihaz ancak 17.4.1 çoğu telefonun bataryasını bellemiş bugünde 3 kişi youtube yorumuma yazmış iphone 15 ve pro max sahipleridr aynı soruna sahip.

Son düzenleme:
@BlackCaT Anlıyorum hocam doğrudur kullanmadığım için net yorum yapamıyorum ama 15'lerin hepsi kadar sorunları çeşitli şeylerde devam eden bir seri benim hatırladığım iPhone X'Ti. Birçok insanda bu kadar olumsuz yorum görmek de bilemedim umarım 16'ların hiçbirinde artık böyle sorunlar olmaz. İşin ilginç yanı 15 Pro'lardan özellikle son derece sorunsuz ve mutlu şekilde kullandığını dile getiren de var. Okuduğum yorumları düşündüğümde ama burada ama başka forumda oran versem %55'lik dilim sorun var diyor işte ama sizin gibi batarya veya kamera vb. Diğer kesim de çözüldüğünü o sorunların eylül Ekim aylarında kaldığını dile getiriyorlar. Ne diyeyim umarım düzelir en kısa zamanda.

@BlackCaT Anlıyorum hocam doğrudur kullanmadığım için net yorum yapamıyorum ama 15'lerin hepsi kadar sorunları çeşitli şeylerde devam eden bir seri benim hatırladığım iPhone X'Ti. Birçok insanda bu kadar olumsuz yorum görmek de bilemedim umarım 16'ların hiçbirinde artık böyle sorunlar olmaz. İşin ilginç yanı 15 Pro'lardan özellikle son derece sorunsuz ve mutlu şekilde kullandığını dile getiren de var. Okuduğum yorumları düşündüğümde ama burada ama başka forumda oran versem %55'lik dilim sorun var diyor işte ama sizin gibi batarya veya kamera vb. Diğer kesim de çözüldüğünü o sorunların eylül Ekim aylarında kaldığını dile getiriyorlar. Ne diyeyim umarım düzelir en kısa zamanda.
Umarım olmaz bu arada betayı kurdum cihaza zarar vermez herhalde bi hatası yok gibi son nesil telefon alıp böyle sorunlar çekmek sıkıntı en iyi kullandığım telefon iphone 7 serisiydi çıktığı gün alıp 5 sene kullanmıştım banamısın dememişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı