iPhone 4 Home Tuşu Sorunu

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ben babamın telefon değiştirmesiyle iPhone 4'ünü devraldım. Telefon Turkcell'den 24 ay her şeyi içinde olan pakete dahil fiyatla birlikte alındı yaklaşık 1 yıl önce. Telefon kullanımdan dolayı Home tuşu kafayı yemiş durumda. Yani basmıyor arada bir tekliyor. Böyle sert basmak gerekiyor, algılamıyor. Bunun ne çözümü vardır?

Apple dünyasına hoş geldin. Avrupa Birliğinin 2 yıl dayanıklılık yasasından olabildiğince kaçınan Apple'ın ürünlerinin sadece 1 yıl ömrü var. Garanti bitimine ayarlanmış saatli bomba gibi. Konuyla ilgili haber de burada:

iPhone home button fails

Ürünü garantiye yolla bir an önce.

Şimdi Apple Samsung gibi markalar artık en iyisi. Sürekli teknolojik dokunmatik telefonlar çıkartıyorlar... Fakat ben dayanıklılık konusunda Nokia marka telefonların üzerine telefon tanımam. Fakat üste arkadaşımız Samsung en iyisi demiş, evet Samsung Apple'dan daha iyi. Fakat Samsung Galaxy S3 iPhone 4S'den daha dayanıksız. Testlere bakabilirsiniz, elinden yere düştümü ekran boydan boya felç. Gel gelelim Apple dokunmatik telefonlar da Recep Abi nin'de dediği gibi elinden yere düştümü açıkası dayanıklı, yani S3'e göre dayanıklı. Fakat şöyle bir sorunu var, durduk yere bozuluyorlar. ;) Sert gövde ve uzun ömür konusunda Nokia çok başarılı.

Ömer eğer telefonun garanti süresi devam ediyor ise garantiye göndermende fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı