İphone 4 jalibreak ve cydia

nekro

Hectopat
Daha fazla  
Bazı sitelerde gördüm programları indirmek için cydia ve jalibreak lazımış. Bu programların ne işe yaradığını ve nasıl indirebileceğimi söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce telefonunu jailbreak yapman lazım.
Jailbreak Nedir?
Apple
, iOS'in stabil çalışan ve dış saldırılara mümkün olduğunca kapalı bir sistem olmasını istiyor. Bu sayede hem her seviyeden kullanıcının kullanabileceği bir işletim sistemi geliştiriyor hem de bu işletim sistemi mümkün olduğunca sorunsuz çalışıyor. Ancak bunu sağlamak için Apple işletim sistemini kapalı kapılar ardında tutuyor yani bir nevi hapis tutuyor diyebiliriz. Bu yüzden iOS'i özgürleştirip, daha fazla erişim sağlamak için yapılan bu işleme "Jailbreak" adı verilmiş.

Cydia, App Store gibi iPhone uygulamalarını ve eklentilerini barındıran ve kurulmasını sağlayan bir uygulama mağazasıdır. Cydia kullanarak iPhone, iPod Touch ve iPad’inize App Store’da bulunmayan uygulamaları kurabilir, cihazınızın ana ekranını modifiye edebilir, simgeleri değiştirebilir, sim kilidini iptal edebilir ve yeni temalar yükleyebilirsiniz.

Ben iFile indirmek için cydia lazım olduğunu gördüm. Şimdi cydianı nasıl indireceğimi bilmiyorum.

İphone 4 16 gb İos 7.1.1- 2 gün önce güncelledim. Jalibreak indirmek için yardımcı ola bilirmisiniz? Yardım ettiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Önemli değil, şu videoya bir bakmanı tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İOS 7.1.1 için jailbreak çıktı mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı