Rehber iPhone 6/6s, 7, 8, SE 2/3 gibi cihazların daha uzun ekran süresi vermesini sağlamak

Kamtasya

Decapat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
1. adım: Genel kısmından "arka planda yenile" seçeniğini kapalı hale getirin.

2. adım: Erişilebilirik kısmından hareket bölümünde "hareketi azalt" deyip "çapraz soluk geçişleri tercih et" aktif hale getirin.

3. adım: Konum servislerini kapatın.

4. adım: Wi-Fi, Bluetooth gibi servisleri kullanmıyorsanız kapatın.

5. adım: Olmazsa olmaz, parlaklığı kısın.

6. adım: Pil tasarrufunu açın.

7. adım: Açıksa True Tone'u kapatın.

8. adım: Olmazsa olmaz, karanlık modu açın.

Benim gibi %63 pil sağlığına sahip bir 7'nin bile 5 saat ekran süresi vermesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar her IPhone'da kullanılabilir (iOS 7 sonrası bir cihaza sahipseniz)

Not: Başlıktaki cihazların hepsinde bunları denedim, çoğunda neredeyse 1,5 saat ile 2,5 saat ekran süresi uzadı.

Bir de bu var:

1. adım: Genel kısmından "arka planda yenile" seçeniğini kapalı hale getirin.

2. adım: Erişilebilirik kısmından hareket bölümünde "hareketi azalt" deyip "çapraz soluk geçişleri tercih et" aktif hale getirin.

3. adım: Konum servislerini kapatın.

4. adım: Wi-Fi, Bluetooth gibi servisleri kullanmıyorsanız kapatın.

5. adım: Olmazsa olmaz, parlaklığı kısın.

6. adım: Pil tasarrufunu açın.

7. adım: Açıksa True Tone'u kapatın.

8. adım: Olmazsa olmaz, karanlık modu açın.

Benim gibi %63 pil sağlığına sahip bir 7'nin bile 5 saat ekran süresi vermesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar her IPhone'da kullanılabilir (iOS 7 sonrası bir cihaza sahipseniz)

Not: Başlıktaki cihazların hepsinde bunları denedim, çoğunda neredeyse 1,5 saat ile 2,5 saat ekran süresi uzadı.
Bunlara rağmen batarya hala su gibi gidiyorsa DEJI batarya taktırın.

Bunlara rağmen batarya hala su gibi gidiyorsa Deji batarya taktırın.

Hiçbir yan sanayi batarya orijinal Apple bataryası kadar performans veremez. Deji iyi bir yan sanayi olabilir ama yine de orijinal bataryanın yerini alamaz.

Bahsettiğiniz modellerde karanlık mod bir işe yaramaz. Arka planda yenileyi kapatmak yerine arka planda yenilenmeye ihtiyacınız olmayan uygulamaları tek tek kapatın. True Tone'u kapatırsanız ekran sizi rahatsız eder ve %2-3 dışında çok bil pile etkisini göremezsiniz. Parlaklığı ortalarda kullanın otomatik parlaklığı kapatıp. Dediğiniz gibi Wi-Fi ve Bluetooth'u kapatmakta pil ömrünüze olumlu etki edebilir.

6. maddeyi hiç kullanmam. 7. madde aldığımdan beri açıktır. Onun haricinde hepsini uygulayarak ve minimum mobil veri kullanarak 6 yıl kullanım sonrası iPhone 8 Plus pil sağlığı %71 ve uygulamadan uygulamaya pil tüketimi değişiyor.

Sadece Instragram'a girersem şarjım 2-3 saatte bitebilir.
Sadece kitap okursam şarjım 10 saat gider.

Şarjı sıradan bir günde kullanımda 4-5 saat dayanır.

Hiçbir yan sanayi batarya orijinal Apple bataryası kadar performans veremez. Deji iyi bir yan sanayi olabilir ama yine de orijinal bataryanın yerini alamaz.
Apple bataryası kadar performans veremez değil olay. OG bataryalar kadar dayanıklı/kaliteli değil. Güçlendirilmiş olduğu için daha uzun ekran süresi alabiliyorsunuz ancak ömrü OG bataryaya göre daha kısa.

Apple bataryası kadar performans veremez değil olay. Og bataryalar kadar dayanıklı/kaliteli değil. Güçlendirilmiş olduğu için daha uzun ekran süresi alabiliyorsunuz ancak ömrü og bataryaya göre daha kısa.

İşte bende ondan bahsediyorum. İlk 3 ay orijinal bataryadan iyi gibi gözükür. 3-6 ay arası yavaştan düşer 1. yılda bozulur. Uzun süreli bir performans alamazsınız. Orijinal batarya 2-3 yıl rahat dayanabiliyor. Ben şu an iPhone 7 Plus kullanıyorum Deji bataryaya sahibim kendimden biliyorum.

Geri
Yukarı