iPhone 6 sadece sosyal medya için alınır mı?

Bütçe
1000
Birincisi ve en önemlisi almayı planladığınız cihaz içerisinde herhangi bir icloud hesabı olmadığından kesinlikle emin olun. Bu şekilde bir cihaz alırsanız, cihaz üzerinde hiç bir kullanım hakkınız olmaz ve Apple ile görüşerek dahi bu hesabın kaldırılmasını sağlayamazsınız. Cihazı PC üzerinden sıfırlasanız dahi kurulum ekranında yine bu hesabı ve parolasını ister sizden.
Tabii eğer cihazın ilk satın alımına dair faturası mevcut ise durum değişir, Apple ile görüşerek çözüm mümkün olur. Yani mümkünse faturası olan bir cihaza yönelin.

İkincisi @İbn Sina 'nin de belirttiği gibi alacağınız cihazın batarya sağlığı önemli. Eğer %80 altındaysa uzak durun. Çünkü %80 altına inen batarya sağlığında, cihaz otomatik olarak işlemci gücünü kısıtlar ve performans açısından sıkıntı yaşarsınız. Eğer %100 veya yakın bir değere sahipse bu bataryanın değiştiğini gösterir ve değişim işleminin Apple mı yoksa farklı bir serviste mi yapıldığı önem arz edecektir.

Birincisi ve en önemlisi almayı planladığınız cihaz içerisinde herhangi bir iCloud hesabı olmadığından kesinlikle emin olun. Bu şekilde bir cihaz alırsanız, cihaz üzerinde hiçbir kullanım hakkınız olmaz ve Apple ile görüşerek dahi bu hesabın kaldırılmasını sağlayamazsınız. Cihazı PC üzerinden sıfırlasanız dahi kurulum ekranında yine bu hesabı ve parolasını ister sizden.
Tabii eğer cihazın ilk satın alımına dair faturası mevcut ise durum değişir, Apple ile görüşerek çözüm mümkün olur. Yani mümkünse faturası olan bir cihaza yönelin.

İkincisi @İbn Sina'nin de belirttiği gibi alacağınız cihazın batarya sağlığı önemli. Eğer %80 altındaysa uzak durun. Çünkü %80 altına inen batarya sağlığında, cihaz otomatik olarak işlemci gücünü kısıtlar ve performans açısından sıkıntı yaşarsınız. Eğer %100 veya yakın bir değere sahipse bu bataryanın değiştiğini gösterir ve değişim işleminin Apple mı yoksa farklı bir serviste mi yapıldığı önem arz edecektir.

Ben daha önce hiç iPhone kullanmadım ve bilgim yok icloud nedir bilmiyorum anladığım kadarıyla icould hesabı olmııyacak telefonda bu arada 7 yıllık telefonun faturasını nasıl bulacağız ki.
Mevcut kullandığınız telefon nedir?

Alcatel 3v.

Ben daha önce hiç iPhone kullanmadım ve bilgim yok icloud nedir bilmiyorum anladığım kadarıyla icould hesabı olmııyacak telefonda bu arada 7 yıllık telefonun faturasını nasıl bulacağız ki.
iCloud hesabı Apple kimliğinin cihaz ile ilişkilendirilmesini, bir nevi cihazın sahibi ile cihazın birbirine bağlanmasını sağlayan hesaptır. Örneği telefonu kaybettiğinizde iCloud hesabı üzerinden iPhone'umu Bul uygulaması ile cihazın haritadaki konumunu görebilir ve cihazı uzaktan kilitleyebilir veya silebilirsiniz gibi...

Cihazın ayarlarına girdiğinizde en üstte bir isim görüyorsanız, bu cihazda bir iCloud hesabının aktif şekilde oturum açmış olduğunu gösterir. Alacağınız kişiden bu hesaptan çıkış yapmasını istemeden ve bunu sağlamadan sakın bu tarz bir cihazı almayın.
Eğer almayı düşündüğünüz cihaz sıfırlanmış ve kurulum ekranındaysa da dikkatli olun. Çünkü içerisindeki iCloud hesabından çıkış yapılmadan bir iPhone sıfırlanabilir. Ancak kurulum adımlarına devam ettiğinizde direk bu hesabı ve şifresini yazmanızı ister ve bu bilgileri doğru şekilde girmeden kuruluma devam edemez ve cihazı aktifleştiremezsiniz.

Özetle eğer cihaz ayarlarına girdiğinizde bir isim görüyorsanız çıkış yapılmadan cihazı almayın, sıfırlanmış ve kurulum ekranında bir cihaz ise, kurulumu tamamlayıp cihazın ana ekranına ulaşmadan ve test etmeden cihazı almayın.

7 senelik cihazın faturasını bulmak tabii ki çok zor. Mümkünse demiştim zaten :)

iCloud hesabı Apple kimliğinin cihaz ile ilişkilendirilmesini, bir nevi cihazın sahibi ile cihazın birbirine bağlanmasını sağlayan hesaptır. Örneği telefonu kaybettiğinizde iCloud hesabı üzerinden IPhone'umu bul uygulaması ile cihazın haritadaki konumunu görebilir ve cihazı uzaktan kilitleyebilir veya silebilirsiniz gibi...

Cihazın ayarlarına girdiğinizde en üstte bir isim görüyorsanız, bu cihazda bir iCloud hesabının aktif şekilde oturum açmış olduğunu gösterir. Alacağınız kişiden bu hesaptan çıkış yapmasını istemeden ve bunu sağlamadan sakın bu tarz bir cihazı almayın.

7 senelik cihazın faturasını bulmak tabii ki çok zor. Mümkünse demiştim zaten :)

O zaman ilk önce cihazın pil sağlığı ve Touch ID kontrol edip dış kasasına bakıp iCloud hesabında çıkış yapması isteyeceğim peki bunda hile vs yapamazlar değil mi çünkü artık kimseye güven olmuyor.

O zaman ilk önce cihazın pil sağlığı ve Touch ID kontrol edip dış kasasına bakıp iCloud hesabında çıkış yapması isteyeceğim peki bunda hile vs yapamazlar değil mi çünkü artık kimseye güven olmuyor.
Takip edeceğiniz şey çok basit. Ayarlar'a girdiğinizde en üstte iPhone'unuza giriş yapın yazıyor ise bu cihazda bir iCloud hesabı yok demektir. Eğer bir isim varsa ve alacağınız kişi çıkış yaptığını belirttiyse, bu isim kalkar ve yine iPhone'unuza giriş yapın ifadesi gelir.

Çok yapılan bir hile, yukarıda belirttiğim gibi;
Cihazı içerisindeki iCloud hesabından çıkış yapmadan sıfırlarlar ve alacak kişye "Bak zaten cihazı sıfırladım, şu an kurulum ekranında, yani herhangi bir hesaba bağlı değil" diyerek kandırmaya çalışırlar.

Halbuki eğer çıkış yapılmadan sıfırlanan bir cihaz ise, kurulum adımlarını ilerlettiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran görürsünüz. Bunu görüyorsanız o cihazdan uzak durun.

Dosya Ekleri

• iCloud-Etkinlestirme-Kilidini-Kaldirma.jpg
    iCloud-Etkinlestirme-Kilidini-Kaldirma.jpg
    15,3 KB · Görüntüleme: 83
Takip edeceğiniz şey çok basit. Ayarlar'a girdiğinizde en üstte iPhone'unuza giriş yapın yazıyor ise bu cihazda bir iCloud hesabı yok demektir. Eğer bir isim varsa ve alacağınız kişi çıkış yaptığını belirttiyse, bu isim kalkar ve yine iPhone'unuza giriş yapın ifadesi gelir.

Çok yapılan bir hile, yukarıda belirttiğim gibi;
Cihazı içerisindeki iCloud hesabından çıkış yapmadan sıfırlarlar ve alacak kişye "bak zaten cihazı sıfırladım, şu an kurulum ekranında, yani herhangi bir hesaba bağlı değil" diyerek kandırmaya çalışırlar.

Halbuki eğer çıkış yapılmadan sıfırlanan bir cihaz ise, kurulum adımlarını ilerlettiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran görürsünüz. Bunu görüyorsanız o cihazdan uzak durun.

Dediklerinizi dikkate alacağım iCloud hesabını nasıl oluşturuyoruz peki Apple'nin kendi sitesinden mi kusuruma bakmayın iPhone hiç kullanmadım sormak zorundayım.

Dediklerinizi dikkate alacağım iCloud hesabını nasıl oluşturuyoruz peki Apple'nin kendi sitesinden mi kusuruma bakmayın iPhone hiç kullanmadım sormak zorundayım.
Apple sayfası üzerinden BURADAKİ linkten oluşturabilirsiniz. Ancak buradan oluşturacağınız Apple kimliği, bir Apple cihazda oturum açana kadar tamamen aktif bir Apple kimliği olmayacaktır.

İkinci yol ise, cihazın kurulum ekranı sırasındaApple kimliği ile giriş istenen ekranda," Apple kimliğiniz yok mu, yenisini oluşturun" butonu ile ilerlemek olacaktır.

Apple sayfası üzerinden BURADAKİ linkten oluşturabilirsiniz. Ancak buradan oluşturacağınız Apple kimliği, bir Apple cihazda oturum açana kadar tamamen aktif bir Apple kimliği olmayacaktır.

İkinci yol ise, cihazın kurulum ekranı sırasındaapple kimliği ile giriş istenen ekranda," Apple kimliğiniz yok mu, yenisini oluşturun" butonu ile ilerlemek olacaktır.

O zaman telefonu alırken oluşturmak daha mantıklı peki oluşturduktan sonra herhangi bir hile olmaz değil mi?

Günümüz için iş görür mü? Evet.

Ancak sosyal medya uygulamaları belli süreler sonunda minimum iOS sürümü istemeye başlayacağından bir süre sonra sosyal medya uygulamalarını kullanamazsınız.

Örneğin iPhone 6 için şu an en yüksel iOS sürümü 15.2'dir.

Tamamen farazi örnek verecek olursam, bundan 6 ay sonra Instagram uygulaması minimum iOS 15.3 sürümü talep etmeye başladığında siz artık bu uygulamayı kullanamayacaksınız anlamına gelir.

Apple tarafından paylaşılan bilgiye göre iPhone 6'lar iOS 15.2'nin üzerine çıkamayacak.

Özetle ne kadar süre daha bu telefonu sosyal medya için kullanmaya devam edeceğiniz, sorunuzun cevabını bulmak için önemli bir faktör.

O yüzden düşük segmentte Android tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı