iPhone 6S düşme sonrası şarj olmuyor

yigitbil1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz
8 GB Ram
Nvidia Geforce MX350
Acer Aspire A315-58G
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bugun saat 20.20 sularında iPhone 6s'im sokakta yere düştü(Sert kılıf var ve telefonun arkası yere değdi camlı kısmı değil.) Daha sonra telefonun şarjı bir anda %90'dan %60'a düştü ve 10 dakika içerisinde %16'ya kadar geriledi. Telefonu şarja taktım ve 1 küsür saatte en fazla %40'a kadar çıktı. Normalde %60-70'lere kadar çıkıyordu. Daha sonra şarjı tekrar taktım ve bir anda telefonun şarjı çok hızlı artmaya başladı. %92'de telefonu kapatıp açtım ve %99 oldu şarjı. Şu an şarjı %100 ve telefon şarjda birazdan performans kontrolü yapacağım. Bu durum neden böyle olmuş olabilir.

1-2 Mart 2021 tarihinde TeknoTax isimli firmada bataryam değiştirilmişti.(Apple orijinal bataryanın pil servisi %18'e kadar düşmüştü ve telefon kapanmıştı.)

Güncelleme: 1-2 dakika bir performans kontrol yaptım şarjı hızlı bir şekilde düşmedi ama bir sıkıntı olursa tekrardan buraya yazarım. Yine de neden böyle olduğunu merak ediyorum.(Yere düştükten sonra her 1 dakikada %10-20 şarj düşmüştü.)

Tam olarak boşaltın pili gece şarj etmeden bırakın, sabah şarja takın tam şarj edene kadar çekmeyin. En basit yöntemlerden biri bu eğer olmazsa başka yollar denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı