iPhone 6S vs iPhone 7

Bütçe
2k

mdaghan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşla, r durum şöyle benim boşta iki adet IPhone'um var. Birini yenileme kampanyasına verip yeni telefon alacağım diğerini 10 yaşımdaki kardeşime ilk telefonu olması için halihazırda tablet kullanıyor. Telefonu alınca da WhatsApp, kamera, YouTube falan kullanır belki bir iki oyun.
Normalde direkt 7'yi kardeşime 6'si kampanyaya verirdim ama 7'nin ekran boydan boya kırık.
iPhone 7 ekranı kırık başka sorunu yok 32 GB.
iPhone 6S 16 GB bir sorunu yok.
Yani dediğim gibi sorunsuz olsa düşünülmez bile 16 GB bu devirde bayağı sıkıntı ve de kısmen daha eski cihaz ama derseniz ki 6S bu haliyle de bir çocuğun basit işlerini görür kırık ekranlı kullanmasa daha iyi olur.
Bayağıdır servislerden ve a kalite falan diye geçen ekranların kalitesinden teknolojisinden haberdar değilim. İstanbul'da oturuyorum eğer ki derseniz uygun fiyatlı ekran değişimi yapabilirsin ve pratikte orijinalden farkı olmaz, o zaman o seçeneği düşünebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En masrafsız yöntem 6S'i kardeşine vermen. Eğer çok oyun vb. yüklemeyecekse 16 GB temel şeyler ve bir kaç oyun için idare eder.
7'yi verip ekranı da yaptırabilirsin ama orijinal olmayan ekran daha çok enerji harcıyor diye biliyorum belki pil konusunda performans farkı olabilir.
Son olarak hafıza yükseltme de yapılabiliyor (32, 64 vb.) ama fiyat konusunda tam bir bilgim yok.

Merhaba arkadaşla, r durum şöyle benim boşta iki adet IPhone'um var. Birini yenileme kampanyasına verip yeni telefon alacağım diğerini 10 yaşımdaki kardeşime ilk telefonu olması için halihazırda tablet kullanıyor. Telefonu alınca da WhatsApp, kamera, YouTube falan kullanır belki bir iki oyun.
Normalde direkt 7'yi kardeşime 6'si kampanyaya verirdim ama 7'nin ekran boydan boya kırık.
iPhone 7 ekranı kırık başka sorunu yok 32 GB.
iPhone 6S 16 GB bir sorunu yok.
Yani dediğim gibi sorunsuz olsa düşünülmez bile 16 GB bu devirde bayağı sıkıntı ve de kısmen daha eski cihaz ama derseniz ki 6S bu haliyle de bir çocuğun basit işlerini görür kırık ekranlı kullanmasa daha iyi olur.
Bayağıdır servislerden ve a kalite falan diye geçen ekranların kalitesinden teknolojisinden haberdar değilim. İstanbul'da oturuyorum eğer ki derseniz uygun fiyatlı ekran değişimi yapabilirsin ve pratikte orijinalden farkı olmaz, o zaman o seçeneği düşünebilirim.

Oyun falan oynamayacaksa 16 GB yeter, ama eğer çok fazla oyun oynayan ve fotoğraf çeken biri ise ekranını yaptırıp iPhone 7'yi ona verin bence.

Apple'da oyunlar hariç hafıza çok da sıkıntı değil. Aylık 20 TL'ye 200 GB iCloud alabilirsin. Fotoğraf ve videolar buraya yükleniyor ve galeride telefon hafızasında gibi görünüyor.

iPhone 7'nin de dış camını değiştireceksniz dikkat edin çoğu telefoncu bunu beceremiyor ve ekranla birlikte komple değiştiriyor zaten verdiği fiyattan da belli olur.

Doğru mu anladım emin değilim ama en dıştaki cam kırık sanırım çerçeveyle birlikte iç ekran hasarlı değil gibi.
Ic ekran hasarli degilse sadece cam degisimi yapip iPhone 7'yi kardesine verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı