iPhone 8 alınır mı?

MustafaaBahadır

Hectopat
Yakın zamanda telefonum kırıldı ve bende uzun zamandır iPhone 8 almayı düşünüyordum fakat biraz eski telefon olunca ve Apple bazı telefonlarında yavaşlatma yaptığından dolayı aklımda birkaç soru oluştu.
(Telefonun artık sıfırı olmadığından dolayı alırsam bakanlık onaylı yenilenmiş telefon satan bir yerden alacağım)

1- Almaya değer mi?
2- Şu anki şarj süresi ne kadar?
3- Kasma - Donma gibi problemleri var mı?
Bunlar haricinde kullananların yaşadığı problem var ise yazarsa sevinirim.

Yanlış bilgi: Apple'a göre iPhone 7, iOS 16 almayacak. https://www.apple.com/ios/ios-16-preview/
iPhone 7 kullanan birisi olarak şunları demek istiyorum ;

1. iPhone 7'ler iOS 16 alacak, iOS 17 de alacağı veya alamayacağı belli değil. Yani iPhone 8, iPhone 7'ye göre 1-2 yıl daha fazla güncelleme alacaktır.

2. Güçlendirilmiş Batarya o telefonun şarj süresini uzatır. En fazla 1 günü çıkarabilir o telefon. iPhone 8 Plus'un batarya kapasitesi daha büyük.

3. iPhone 7 kullanıyorum ve kasma ile donma sorunları ile hiç karşılaşmadım. Yalnızca Apple A10 Fusion işlemcisi ısınıyor ve biraz fazla güç tüketiyor. iPhone 8'de de böylemi orasını bilmiyorum maalesef.

4. Ekran boyutu biraz küçük ama kullanımı çok rahat.

Yani bu söylediklerimden yola çıkarsak iPhone 8 çoğu Android telefonlara göre Performansı daha iyi. Kamera da sizi üzmeyecektir. Bu telefonu alabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsaydım bütçeyi zorlardım ve iPhone 8 Plus alırdım. Batarya Kapasitesi ve Ekran Boyutu daha iyi çünkü.

Yakınımda var plus model. Batarya 3. yıldan itibaren cortu çekti değişim istiyor şu an 4 yılı geçti.

@liveforspeed Hocam zaten o cihaza Güçlendirilmiş Batarya takılmalı. Güçlendirilmiş Bataryalar, Normal Bataryalara göre mAh daha yüksek.

iPhone 7 kullanan birisi olarak şunları demek istiyorum ;

1. iPhone 7'ler iOS 16 alacak, iOS 17 de alacağı veya alamayacağı belli değil. Yani iPhone 8, iPhone 7'ye göre 1-2 yıl daha fazla güncelleme alacaktır.

2. Güçlendirilmiş Batarya o telefonun şarj süresini uzatır. En fazla 1 günü çıkarabilir o telefon. iPhone 8 Plus'un batarya kapasitesi daha büyük.

3. iPhone 7 kullanıyorum ve kasma ile donma sorunları ile hiç karşılaşmadım. Yalnızca Apple A10 Fusion işlemcisi ısınıyor ve biraz fazla güç tüketiyor. iPhone 8'de de böylemi orasını bilmiyorum maalesef.

4. Ekran boyutu biraz küçük ama kullanımı çok rahat.

Yani bu söylediklerimden yola çıkarsak iPhone 8 çoğu Android telefonlara göre Performansı daha iyi. Kamera da sizi üzmeyecektir. Bu telefonu alabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsaydım bütçeyi zorlardım ve iPhone 8 Plus alırdım. Batarya Kapasitesi ve Ekran Boyutu daha iyi çünkü.

@liveforspeed Hocam zaten o cihaza Güçlendirilmiş Batarya takılmalı. Güçlendirilmiş Bataryalar, Normal Bataryalara göre mAh daha yüksek.
Öyle bir eylem ile işin içinden sıyrılmak komik olur hocam. Benim Samsung 8 yıl oldu çok kasmadan 4 gün dayanıyor şarjı. 8 plus 2800 mah herhalde benim cihaz 3100.

Yakın zamanda telefonum kırıldı ve bende uzun zamandır iPhone 8 almayı düşünüyordum fakat biraz eski telefon olunca ve Apple bazı telefonlarında yavaşlatma yaptığından dolayı aklımda birkaç soru oluştu.
(Telefonun artık sıfırı olmadığından dolayı alırsam bakanlık onaylı yenilenmiş telefon satan bir yerden alacağım)

1- Almaya değer mi?
2- Şu anki şarj süresi ne kadar?
3- Kasma - Donma gibi problemleri var mı?
Bunlar haricinde kullananların yaşadığı problem var ise yazarsa sevinirim.
Daha en az bir 2-3 yıl gideri var. Yavaşlatma olayı eğer piliniz eskiyse olur, pil sağlığınız iyiyse sıkıntı olmaz.

Küçük ekranla alakalı bir derdiniz yoksa değer.

Kullanıma göre değişmekle beraber 4-5 saat diyebilirim.

Hayır, yok. Şu anki haliyle bile amiral gemisi haricindeki Android'lerden daha hızlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı