iPhone 8 alınır mı?

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 2B

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Telefonu çok fazla kullanmıyorum sadece iletişim için yeterli olur mu? Fotoğraf çok çekmiyorum, onun dışında WhatsApp, Instagram ve birkaç uygulama yükleyeceğim. Eski tasarım IPhone'ları seviyorum bu yüzden ekranı küçük gibi şeyler demenize gerek yok. 2 şey arasındayım yenilenmiş olarak iPhone 8 almak mı daha mantıklı yoksa iPhone X almak mı daha mantıklı olur? Android almak istemiyorum yıllardır kullanıyorum ve artık kısa sürede vaadi dolan telefonlar istemiyorum. Arkadaşıma yalvarsam da Redmi Note 11 Pro aldı ve yazılım sıkıntılarından dolayı şu an elden çıkarmaya çalışıyor. Öneriniz varsa iOS cihaz olsun bütçemde maksimum 7000 TL.

Telefonu çok fazla kullanmıyorum sadece iletişim için yeterli olur mu? Fotoğraf çok çekmiyorum, onun dışında WhatsApp, Instagram ve birkaç uygulama yükleyeceğim. Eski tasarım IPhone'ları seviyorum bu yüzden ekranı küçük gibi şeyler demenize gerek yok. 2 şey arasındayım yenilenmiş olarak iPhone 8 almak mı daha mantıklı yoksa iPhone X almak mı daha mantıklı olur? Android almak istemiyorum yıllardır kullanıyorum ve artık kısa sürede vaadi dolan telefonlar istemiyorum. Arkadaşıma yalvarsam da Redmi Note 11 Pro aldı ve yazılım sıkıntılarından dolayı şu an elden çıkarmaya çalışıyor. Öneriniz varsa iOS cihaz olsun bütçemde maksimum 7000 TL.
Hocam bence iPhone 8 o kadar etmez max 5k verirseniz orası başka.

XR alabilirsiniz X'in sıkıntılı olduğu söyleniyor. 8 de gayet işinizi görür ama almışken biraz daha ileriye dönük bir şey almak daha iyi olur.

İleriye dönük biraz aileme bağlı 8 Plus olursa onu da alabilirim. Çevremde 6S ve 7 kullanan arkadaşlarım var ve 2 yıllık Android cihazımdan belki de 3 kat daha yüksek performans veriyordur.

Yani sizi 3-4 yıl götürür çünkü sadece telefonu çok basit şeyler için kullanacaksınız. İsterseniz temiz bir iPhone 8 alabilirsiniz. Ama çok çok ileriye dönük bir tercih olmamalı.

7000 TL gibi bir bütçede Se 2 veya Xr bulunabilir ikinci el olarak iPhone 8'in aksine, iPhone 8 için gelecek olursam 2 yıllık bir kullanımı (eksilerini göz önüne aldığınızı varsayıyorum) rahatça çıkartacaktır daha ötesini de kullanım senaryonuza bakılırsa bir o kadar daha yine çıkartır. Size önerim eğer IOS istiyorsanız bile olsa 7000'i iPhone 8'e vermemeniz ve en fazla 5000 TL gibi bir tutar ödemeniz olacaktır.

7000 TL gibi bir bütçede SE 2 veya XR bulunabilir ikinci el olarak iPhone 8'in aksine, iPhone 8 için gelecek olursam 2 yıllık bir kullanımı (eksilerini göz önüne aldığınızı varsayıyorum) rahatça çıkartacaktır daha ötesini de kullanım senaryonuza bakılırsa bir o kadar daha yine çıkartır. Size önerim eğer iOS istiyorsanız bile olsa 7000'i iPhone 8'e vermemeniz ve en fazla 5000 TL gibi bir tutar ödemeniz olacaktır.
iPhone 8, 2-3 yıl götürür de bu bütçe için XR/XS gibi cihazlara bakılmalı.

Bütçeyi tamamen kullanma gibi bir isteğim yok ama en azından ilerdeki 2-3 yılı en iyi performansla geçirecek bir cihaz arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı