Rehber iPhone Alınır mı?

images.jpeg

Evet bugün ki makalemde size Neden iPhone'ların fiyatlarının bu kadar pahalı olduğunu ve Android'den farkları ve özelliklerini inceleyip anlatacağım.

images (2).jpeg

1.Güvenlik ve Gizlilik:

iPhone cihazlarda Güvenlik ve gizlilik en öne çıkan özellik dışarıdan bir jail break veya farklı bir işlem uygulamadıkça uygulama yüklenemiyor ayrıca APP Store'a yüklenen ve güncelleme yapılan uygulamalarda zararlı yazılım olma ihtimali de düşük olsada arada bu tür güncelleme ve uygulamalar görebiliyoruz onun dışında Güvenlik açıklarında da Apple gayet hızlı davranıyor ve Güvenlik açıklarını da hızlıca çözüyor , yama ve güncelleme yayınlıyor Apple uygulama yüklemeye ve diğer Güvenlik önlemlerine gayet ağırlık ve dikkat verdiyse bile ağ ve internette yine koruması yok yani Oltalama saldırılarına ve dolandırıcılık saldırıları ile beraber Ağ saldırılarına da Sizi yalnız başına bırakıyor öte yandan gizlilik konusuna girersek gizlilikte ise şuan Apple uygulamalar ile veri paylaşma gibi ayarları getirmiş durumda ama yinede gizlilik konusunda Apple bir şeyler yapmaya çalışsa bile uygulamalar hata raporlamalarını ve bazı verileri hala alıyor.

images (1).jpeg

2.Teknik Özellikleri:​

Apple günümüz telefonlarını ve eski telefonlarının teknik özellikleri bakımından bazı alanlarda en iyisi olmasa bile kullanılamayacak özellikler vermiyor zamanına göre gayet yeterli hatta fazla Özellikler verdikleri bile söylenebilir o yönden Apple Güzel ve şu mesele de var

Zamana Dayanmak:

Apple'ın ürettikleri telefonlar güncellemeleri bitse hatta uygulama çalıştıramasa bile hızlarını ve performanslarını koruyor şayet kendimden örnek vermek gerekirse bende bir iPhone 4S var ve hala hızlı hiç bir yavaşlama yok İOS sürümü sadece eski ama onun dışında bir performans ve işlem yavaşlığı göremedim.

images (3).jpeg

3.Güncellik ,Hizmetler Özellikler ve daha fazlası:​

Apple telefonlar çok uzun süre güncellemeler ve teknik destek hizmeti alabiliyor Özellikler sadece güncelleme ve teknik destek ile sınırlı değil ayrıca Apple'ın iCloud ve daha bir çok hizmeti özellikleri yer alıyor bu bakımdan gayet yeterli ve güzel bir model.

images (4).jpeg

4.Genel Değerlendirme ve Sonuç:​

Evet elimden geldiğince genel olarak iPhone'un teknik özelliklerini incelemeye ve değerlendirmeye çalıştım iPhone gayet iyi bir telefon ve yeterli ama işin sonunda fiyat ve bütçe olduğundan Android telefonların İOS telefonların özelliklerinin çoğuna veya benzerine sahip olması, daha ucuz olması sebebiyle Android telefonlar iPhone, İOS yerine tercih ediliyor.

DİPNOT: Bu makalede elimden geldiğince nesnel bir bakış açısı ile değerlendirmeye çalıştım bazı yerlerde Öznel olmuş olabilirim.

Gizlilik kısmında Android'den de daha kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Apple uygulamalar ile veri paylaşma gibi ayarları getirmiş durumda ama yinede gizlilik konusunda Apple bir şeyler yapmaya çalışsa bile uygulamalar hata raporlamalarını ve bazı verileri hala alıyor.

Gizlilik kısmında Android'den de daha kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hala veri alıyor dedim zaten ben çok gizli veya farklı bir gizlilik politikası olduğunu söylemedim.

Geri
Yukarı