iPhone Ayarlar Üzerindeki 1 Gitmiyor

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Telefon iPhone 7 ve son sürüm yüklü o yüzden güncellemeyle alakalı bir bildirim değil. Telefona 2 sezonluk dizi attım, hafıza birazcık doldu ve "Saklama alanı azalıyor" gibisinden bir uyarı geldi tam olarak hatırlamıyorum şimdi. O uyarıyla birlikte "Ayarlar" simgesinin üzerinde de "1" simgesi belirdi. Ne yaptıysam ne ettiysem onu yok edemedim. Ayarların içinde kesinlikle bir bildirim yok saklama alanı bölümüne girdim kurcaladım ama ayarların içinde herhangi bir bildirim yok çok sinir bozucu bir durum. Nedir bunun çözümü?

Dizileri bölüm bölüm attıysanız izledikten sonra yer açmak için izlediğiniz bölümü silin. Telefonu kapatıp açmayı deneyin. Sorun saklama alanı ile ilgiliyse probleminiz çözülecektir. Bunun dışında bazen iCloud yedeklemeleri veya yazılım güncellemesi yüzünden BUG olabiliyor.

Dizileri bölüm bölüm attıysanız izledikten sonra yer açmak için izlediğiniz bölümü silin. Telefonu kapatıp açmayı deneyin. Sorun saklama alanı ile ilgiliyse probleminiz çözülecektir. Bunun dışında bazen iCloud yedeklemeleri veya yazılım güncellemesi yüzünden BUG olabiliyor.
iCloud yedeklemesi kapalı saklama alanı artık uyarı vermiyor zaten yeterince alan açık.
Ayarlar için Mobil Veri’yi kapatmışsanız geri açın. Sonra tekrar deneyin.
Tam anlamadım ancak işe yarayacağını sanmıyorum.
Bende de aynı problem var, icloud ödeme yöntemlerinden kaynaklı.
Ödeme yöntemimde bir kart ekliydi kartı kaldırdım, sorun devam ediyor.

iCloud yedeklemesi kapalı saklama alanı artık uyarı vermiyor zaten yeterince alan açık.

Ayarlarda herhangi bir bildirim olmadığına her yere bir bakmış olup eminseniz iTunes üzerinden bir önceki sürüme geri dönün. Daha sonrasında tekrardan ayarlar üzerinden yazılım güncelleme yapın. Eğer söylediğiniz gibi bakılmamış bildirim yok ise bug'da kalmıştır. Şuan bulunduğunuz sürümü yeniden yüklemeniz sorunu çözecektir.

icloud yedeklemeyi açın.ondan sonra telefonunuza kapatıp tekrar açın.muhtemelen ayarlardaki bir duruyor olucak ama 15-20 dak sonra ayarlara girdiğinizde iphone uzun süredir yedeklenmemiş yazısı cıkacak icloud yadekleme ayarlarından istediklerinizi seçin ve yedekleme yapın . ve en sonunda ayarlar üzerindeki birden kurtulmuş olucaksınız.

icloud yedeklemeyi açın.ondan sonra telefonunuza kapatıp tekrar açın.muhtemelen ayarlardaki bir duruyor olucak ama 15-20 dak sonra ayarlara girdiğinizde iphone uzun süredir yedeklenmemiş yazısı cıkacak icloud yadekleme ayarlarından istediklerinizi seçin ve yedekleme yapın . ve en sonunda ayarlar üzerindeki birden kurtulmuş olucaksınız.
İşe yaradı çok teşekkürler (y)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı