IPhone için Hangi Depolama Tercih Edilmeli?

TheMetehan

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

iPhone 15 serisinin depolama seçeneklerini görmüşsünüzdür. iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum. Fiyat listesi aşağıdadır.

iPhone 15 Pro Max
iPhone 15 Pro

A17 Pro işlemcisinin tanıtımıyla beraber konsol seviyesi oyunların telefonda oynanabilir olması vesilesiyle normalde 512GB versiyonunu almayı düşünüyordum, ancak yavaştan "acaba 512 GB'a gerçekten ihtiyacım var mı, 256 yeter mi?" diye düşünmeye başladım. Aradaki fark ile AirPods gibi aksesuarları almak da mantıklı geliyor.

256 GB kullananlar ne düşünüyorlar? iPhone 14lerde 256 GB yetiyor mu?

Şu anda kullandığım cihazın (S21) hafızası 128 GB ve 106 GB'ı dolu. 30GB sisteme, 47 GB uygulamalara gitmiş ama uygulamaların en büyükleri hep 1-2 GB (Spotify 5.5GB, Insta 3.35GB, diğerleri 1.5'un altında).

Apple cihazlarda depolama nasıl? Sistem ne kadar yer kaplıyor? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Ben ilk kez Iphone'a geçtim bu sene, 128 GB bir Iphone 14 Pro kullanıyorum, 3000e yakın fotoğrafım var Android'den geçirdiğim ve hala boşta 93GB boş yerim var, baya bir uygulama da kurdum. Iphone ile çektiğin yüksek kalite fotoğraf ve özellikle videolar hem çok yer kaplıyor hem de ciddi anlamda şarj yiyor bunu rahatça gözlemleyebildim, kullanacağın süreçte çok fazla fotoğraf çekeceksen bence en az 256GB almalısın. 1TB kesinlikle fazla benim fikrimce.

Merhaba arkadaşlar,

iPhone 15 serisinin depolama seçeneklerini görmüşsünüzdür. iPhone 15 Pro Max almayı düşünüyorum. Fiyat listesi aşağıdadır.

Eki Görüntüle 1945689Eki Görüntüle 1945699

A17 Pro işlemcisinin tanıtımıyla beraber konsol seviyesi oyunların telefonda oynanabilir olması vesilesiyle normalde 512 GB versiyonunu almayı düşünüyordum, ancak yavaştan "acaba 512 GB'a gerçekten ihtiyacım var mı, 256 yeter mi?" diye düşünmeye başladım. Aradaki fark ile AirPods gibi aksesuarları almak da mantıklı geliyor.

256 GB kullananlar ne düşünüyorlar? iPhone 14'lerde 256 GB yetiyor mu?

Şu anda kullandığım cihazın (S21) hafızası 128 GB ve 106 GB'ı dolu. 30GB sisteme, 47 GB uygulamalara gitmiş ama uygulamaların en büyükleri hep 1-2 GB (Spotify 5.5GB, Instagram 3.35GB, diğerleri 1.5'un altında).

Apple cihazlarda depolama nasıl? Sistem ne kadar yer kaplıyor? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

iPhone 14 Pro kullanıyorum ilk olarak iPhone sistem ve iOS için 16 GB'a yakın kullanıyor. Benimki 256 GB ve şu an 85'i dolu. 28 GB fotoğraf video var. 29 GB oyun var diğerleri gündelik uygulamalar.

Hocam her gelen yeni seride veya 2 nesil sonrasina guncelledigimizi dusunursek cihazlarimizi eger( cunku Apple seni buna itiyor, itmese de hep daha iyisi olsun istiyor insanlar 256 GB'lik yeter ve artar. 128'lik yetmiyor bir zaman sonra. Uygulamalarda bos durmuyor buyuk boyutlu guncellemeyle geliyorlar her hafta.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler.

Şunu sorayım öyleyse, ben normalde 512 düşünüyordum ama 256 alıp aradaki farkla aksesuar almak mantıklı mı? iPhone 7'de 32GB hafızam varken 50GB icloud ile bir şekilde direniyordum ama artık o şekilde telefon kullanmak de istemiyorum 😅

Merhaba arkadaşlar,

Eki Görüntüle 1945689Eki Görüntüle 1945699

A17 Pro işlemcisinin tanıtımıyla beraber konsol seviyesi oyunların telefonda oynanabilir olması vesilesiyle normalde 512 GB versiyonunu almayı düşünüyordum, ancak yavaştan "acaba 512 GB'a gerçekten ihtiyacım var mı, 256 yeter mi?" diye düşünmeye başladım. Aradaki fark ile AirPods gibi aksesuarları almak da mantıklı geliyor.

256 GB kullananlar ne düşünüyorlar? iPhone 14'lerde 256 GB yetiyor mu?

Şu anda kullandığım cihazın (S21) hafızası 128 GB ve 106 GB'ı dolu. 30GB sisteme, 47 GB uygulamalara gitmiş ama uygulamaların en büyükleri hep 1-2 GB (Spotify 5.5GB, Instagram 3.35GB, diğerleri 1.5'un altında).

iOS çok fazla bir alan kaplamıyor. iPhone 11 telefonumda iOS 16.5'te aşağıda bıraktığım gibi. Diğer sorunun cevabına gelecek olursak 128 GB + iCloud+ veya 256 GB. Ben olsam 256 GB alır, yetmez ise iCloud+ alırdım. Not: Normalde ortalama 4 GB civarı sistem verileri ancak şimdi 2 GB diyor değişken biraz.

Dosya Ekleri

• IMG_2745.jpeg
    IMG_2745.jpeg
    45,6 KB · Görüntüleme: 43
Aklıma gelen bir soru var;

Samsung S23 modellerinde 128GB ile 256GB depolamaları arasında hız ve teknoloji farkı bulunuyor. Bu da cihazın performansını direkt olarak etkiliyor.

256GB olan sürüm ile 512GB olan sürüm arasında depolama teknolojisi olarak bir fark varmı? Okuma yazma hızları aynı mı?

Geri
Yukarı