iPhone koyu mod avantajı ve dezavantajları nelerdir?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Koyu modda kullanıyorum avantajı dezavantajı nedir?

Bir dezavantajı yok. OLED ve AMOLED ekranlar koyu renklerde piksel yakmaz. Bu da pil performansını artırır. Ancak paneli IPS LCD ise pil konusunda hiçbir fark olmaz.

iPhone 7 dedikleriniz hangisi var bilmiyorum.

Ne açıdan soruyorsunuz. Pil olarak soruyorsanız OLED ve AMOLED ekranlarda her piksel tek tek aydınlatılır ve siyah ışıkta pikseller yanmaz bu sayede pil performansınız artar.
iPhone 7 dedikleriniz hangisi var bilmiyorum.

IPS LCD ekran kullanıyor. Bildiğim kadarıyla pile etkisi yok koyu modda.

Ne açıdan soruyorsunuz. Pil olarak soruyorsanız OLED ve AMOLED ekranlarda her piksel tek tek aydınlatılır ve siyah ışıkta pikseller yanmaz bu sayede pil performansınız artar.

Pil konusunda sorunum yok zaten ama sormak istedim ne avantaj sağlıyor diye ama pek bir avantajı yok gibi.

Peki koyu modun bir zararı var mı telefona.

Son düzenleme:
Pil konusunda sorunum yok zaten ama sormak istedim ne avantaj sağlıyor diye ama pek bir avantajı yok gibi.

Peki koyu modun bir zararı var mı telefona.
IPS ekranda bir avantajı yok. Belki ışıksız ortamda kullanırken gözünüzü yormaz vs. onun haricinde pile bir katkısı yok Görkem bey'in de açıkladığı gibi.

Telefon bir zararı bulunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı