iPhone SE 2022 alınır mı?

Tgyokty

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Millet merhaba. Sıfır almayı düşünüyorum.
Kullananların değerlendirmelerini merak ediyorum. Tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran boyutu, Face ID falan önemli değil uzun süre beni götürsün diyorsanız alınabilir. Benim pek fazla telefonla işim olmuyor ve uygun fiyatlı diye iPhone SE 2020 almıştım zamanında hala kullanıyorum. Tabii bataryasının kapasiteside düşük onu da unutmamak lazım :D

Millet merhaba. Sıfır almayı düşünüyorum.
Kullananların değerlendirmelerini merak ediyorum. Tavsiye eder misiniz?

13-14klara SE 2022 modelinin alınmasını dogru bulmuyorum. 7 k civarına 2. el temiz bir şey SE 2020 bulabilirsiniz diye düşünüyorum. İşlemcisi dışında pek farkı yok işlemciside gereksiz buluyorum A13 günümüzde hala çok güçlü bir işlemci farkı aradaki farkı hissetmezsiniz bile. Ekstra olarak SE 2020'nin bataryaları 300 400 civarı emegiyle beraber 500-600 civarına taktırırsınız.

Şu an iPhone 7 kullanıyorum hocam. Pil bitik seviyede diyebilirim. Günde 2 kez şarj etmek zorunda kalıyorum. 3.nesil SE'nin pili de bu duruma muhakkak gelecektir ama ne zaman?

SE 2022, 11'den daha iyi değil mi hocam?

11 kat kat daha iyi dostum Face ID olsun ekran büyüklügü kamera açısından olsun bir çok konuda daha iyi.

Güncel, güçlü ama kötü bir telefon almak istiyorsan SE 3 2022 alabilirsin. SE 3 2022'ye göre 2 sene daha yaşlı, 2 sene daha güçsüz ama bunların dışında SE 3 2022'den her anlamda daha iyi bir telefon istiyorsan da 11 alabilirsin.

Sırf 2 yıl güncel ve güçlü diye hiçbir özelliğinden verim alamayacağım cihaza 14.000 lira vermem. Giderim 2 yıl eski ama daha işlevsel bir cihaz olan 11'i tercih ederim.

Ne 11 alınır ne SE 2022. temiz TR cihazı XS tavsiye ederim. OLED ekran, ekran kasa oranı, paslanmaz çelik çerçeve, ergonomik tasarım vb. XS'nin devamı 11 Pro'dur. XR'nin devamı 11'dir. Hadi selametle :)
XS ekran boyutu 5.8" iken 11 ekran boyutu 6.1". Ekran kasa oranı olarak XS iyi olsa da 11 ekran olarak daha büyük, yani kazanan 11.

OLED ekran dışında XS almanın mantığı yok. 11 daha iyi bir cihaz. Olaya sadece ekran gözüyle bakacaksak iPhone X alalım, o da OLED sonuçta.

Güncel, güçlü ama kötü bir telefon almak istiyorsan SE 3 2022 alabilirsin. SE 3 2022'ye göre 2 sene daha yaşlı, 2 sene daha güçsüz ama bunların dışında SE 3 2022'den her anlamda daha iyi bir telefon istiyorsan da 11 alabilirsin.

Sırf 2 yıl güncel ve güçlü diye hiçbir özelliğinden verim alamayacağım cihaza 14.000 lira vermem. Giderim 2 yıl eski ama daha işlevsel bir cihaz olan 11'i tercih ederim.

XS ekran boyutu 5.8" iken 11 ekran boyutu 6.1". Ekran kasa oranı olarak XS iyi olsa da 11 ekran olarak daha büyük, yani kazanan 11.

OLED ekran dışında XS almanın mantığı yok. 11 daha iyi bir cihaz. Olaya sadece ekran gözüyle bakacaksak iPhone X alalım, o da OLED sonuçta.

Her ekranı büyük olan iyi olacak diye bir şey yok. iOS 16 da pil yüzde 11'lerde gözükmüyor HD diye :D. XS'lerde bir sıkıntı yok. Ekran Full HD xste 11 de HD. Kasanın çerçeveleri paslanmaz çelik, 11 de alüminyum. Elde tutmadıysan xsi eline almanı öneririm. Xte kronik sorunlar vardı. XS onların tamamen düzeltilmiş hali olarak piyasaya sürüldü. 1.5 sene 11 kullanmış biri olarak şu an XS kullanıyorum keşke zamanında XS alsaymışım. Xsin devamı 11 produr. XR devamı ise 11'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı