iPhone X iOS 16 ile neler geliyor?

Demir selim

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone X'im var. Gayet hızlı, güzel her şeyiyle güzel bir telefon. Bu bir yana bana kalırsa A10 işlemci bile çok güçsüz değil. O yüzden A11 gözümde hala iyi bir işlemci. Bunlar bir yana şimdi iOS 16 çıktı beni ne gibi şeyler bekliyor? Ayrıca sanırım A12 altı işlemcilere öyle çok aman aman özellikler gelmiyormuş sanırım. Sizin görüşleriniz nelerdir? Benim düşüncem 7 serisinin alamaması üzücü oldu. Ama sanırım iPhone 8 de 2 GB RAM var ama 8'e gelmiş. Tabii chip farkları var da bence 7 inin bu yılda almasını gerekiyordu.

1 yıl önce XS Max modelini almıştım. Android modellerinde birçok özellik varken IOS'ta gece modu bile yoktu, sadece üst modellerinde varmış.

Şu anda galiba XS üstü tam bir şekilde olmasa da iOS 16'dan yararlanacak tabii ki bu durum 8Plus ve X için de bir tık daha özellik alamayacak iPhone 8 büyük ihtimal RAM yüzünden çok da iyi performans veremeyecek.

Apple RAM'i önemsemiyor, tamamen işlemciye göre bir yazılım desteği getiriyorlar. 8 Plus'da 3 GB RAM var fakat 8 ile aynı anda desteği kesilecek aynı 7'de olduğu gibi. iOS 16 ile aman aman değişikler gelmiyor fakat kilit ekranı gereksiz bir sadeliği varken artık çok daha iyi. Özelliştirme açısından daha fazla yenilik getirseler iyi olacaktı.

Apple RAM'i önemsemiyor, tamamen işlemciye göre bir yazılım desteği getiriyorlar. 8 Plus'da 3 GB RAM var fakat 8 ile aynı anda desteği kesilecek aynı 7'de olduğu gibi. iOS 16 ile aman aman değişikler gelmiyor fakat kilit ekranı gereksiz bir sadeliği varken artık çok daha iyi. Özelliştirme açısından daha fazla yenilik getirseler iyi olacaktı.

iPhone X de performans düşüşü falan yaşar mıyım bir de iOS 17 falan görebilir miyiz A11 de.

Geri
Yukarı