Çözüldü iPhone X ısınınca kendi kendine ekrana basıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FelliX

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Zamanında ekran değiştirmiştim. Yan sanayi taktırdım (en büyük hatayı burada yaptım.) Telefon normalken bir sorun yok ama ısınınca nedense kendi kendine basıyor. Sebebi nedir? Yan sanayi taktırdığım için mi?

Belirtmeyi unutmuşum şarja takılıyken yapıyor bunu.

Çözüm
Şarj kablonuz orijinal mi ya da Apple lisanslı mı? Şarj kablosu orijinal değilse ya da adaptör bu tarz şeylere sebep oluyor kendim de yaşadım. Sorun ısıdan olmayabilir.
Şarj kablonuz orijinal mi ya da Apple lisanslı mı? Şarj kablosu orijinal değilse ya da adaptör bu tarz şeylere sebep oluyor kendim de yaşadım. Sorun ısıdan olmayabilir.

Çözüm
O ne oluyor hocam? Yazarken bile sorun oluyor, şarjdan çıkardığım da düzeliyor tekrardan. Sanırım şarjla ilgili.
Evet sorun ısıda ya da ekranda değil kabloda. MFI lisansı Apple'ın verdiği bir sertifika. Yani Apple marka almak zorunda değilsin. MFI lisanslı bir 3. parti üreticiden kablo alabilirsin. MFI lisanslı kablo yazıp aratarak bulabilirsin genelde Apple'dan daha uygun olur. Yorumlara da bakmayı unutma. Bazı dolandırıcılar ürün başlığına bilerek MFI yazıyor ama öyle olmuyor.

Arkadaşlar merhaba. Zamanında ekran değiştirmiştim. Yan sanayi taktırdım (en büyük hatayı burada yaptım.) Telefon normalken bir sorun yok ama ısınınca nedense kendi kendine basıyor. Sebebi nedir? Yan sanayi taktırdığım için mi?
Yan sanayiyse normal hocam.

Evet sorun ısıda ya da ekranda değil kabloda. MFI lisansı Apple'ın verdiği bir sertifika. Yani Apple marka almak zorunda değilsin. MFI lisanslı bir 3. parti üreticiden kablo alabilirsin. MFI lisanslı kablo yazıp aratarak bulabilirsin genelde Apple'dan daha uygun olur. Yorumlara da bakmayı unutma. Bazı dolandırıcılar ürün başlığına bilerek MFI yazıyor ama öyle olmuyor.
Anladım hocam, teşekkür ederim.

Yan sanayiyse normal hocam.

Hocam ama şarjda oluyor sadece. Mesela şarja takılı değilken ısınınca böyle bir problem olmuyor.

Sarj kablosu watt değer sorunundan dolayı,stabil çalışmasını engelliyor. Çünkü ; Sahte,buda ister istemez telefonun batarya ömrünü yiyor ve sorunlara neden oluyor. Bir sarjın (adaptör veyahut kablo) orijinal olup olmadığını,taktığın an. Senin tepkilerin hariç tuhaf hareketler yapmasından anlayabilirsin. (Dokunduğun an algılamama,ekranı açmaya çalıştığında touch tuşunun hemen tepki vermemesi,face id tanıması zaman alması) gibi. Sahte sarj daima eninde sonunda maddi açık veriyor insana. Çok büyük problem yaşamadan,orijinal sarj almanızı tavsiye ederim.

Şarj kablosu watt değer sorunundan dolayı, stabil çalışmasını engelliyor. Çünkü; sahte, bu da ister istemez telefonun batarya ömrünü yiyor ve sorunlara neden oluyor. Bir sarjın (adaptör veyahut kablo) orijinal olup olmadığını, taktığın an. Senin tepkilerin hariç tuhaf hareketler yapmasından anlayabilirsin. (dokunduğun an algılamama, ekranı açmaya çalıştığında touch tuşunun hemen tepki vermemesi, Face ID tanıması zaman alması) gibi. Sahte şarj daima eninde sonunda maddi açık veriyor insana. Çok büyük problem yaşamadan, orijinal şarj almanızı tavsiye ederim.

Hocam çok pahalı geldiği için almamıştım. Teşekkür ederim, ilerleyen zamanda telefonu değiştireceğim zaten o zaman alırım. Teşekkür ederim tekrardan.

Geri
Yukarı