iPhone X kaç sene daha götürür?

iPhone 7 kullanıyordum sadece 2023'te Disney+ kaldırmadığını gördüm seninki de 2 sene götürür. Ayrıca iOS 17 gelememesine aşırı fazla üzülme tabii güncelleme almaması kötü ama zaten gelse bile şarji çok çabuk bitecekti ve telefonun çok yavaşlayacaktı. En iyisi telefonu aldığın sürümde kullanmak zaten Apple her sene yeni telefonla beraber yeni iOS güncellemesi çıkarıyor. Mesela iOS 17 iPhone 15-14 taş çatlasa 13 için ideal daha eski modelleri yavaşlatıyor. Ha artık uygulamaları açmaz hale gelirse ve yeni bir telefon almayı düşünmüyorsan güncelle. Eğer yeni iPhone alırsan aklında bulunsun.

Rahat 5 senesi var. 5 seneye de başka telefona geçersin zaten.
Bence bu biraz fazla oldu. 2 sene götürür ama şu an bazı uygulamalar iOS 16 istemeye başladı bile. Geçen gün OneNote güncellemesini yapamadım hala 15'te kullandığım iPhone 8 Plus için. Twitter uygulamasının da iOS 15 istediğini gördüm. O zaman bu uygulamalar açısından hiç doğru bir yorum olmuyor. 5 yıl telefonun kendisi gider de iOS 16 gitmez.

Dostlar selam. iPhone X cıhazım var 2018'den berı ılk sahıbıyım. Tek degısen bataryası iOS 17'yı almadı iOS 16.7 şu an cıhazım gercekten temız hala akıcı ama gunceleme almaması benı korkuttu. Sebebi ise Instagram WhatsApp twiter TikTok gibi uygulamaları kaç sene daha açar. Kaç sene daha uygulama güncelemesi alır? Şu an ya gibi akan telefonu bırakıp bosuna para vermek istemiyorum. Benı 2 sene daha uygulama güncelemesi alarak götürür mü?

Rahat 2-3 yıl götürür.

Yanlış hatırlamıyorsam bir güvenlik açığı var denmişti A11 Bionic için 17'de. Pek de bilmiyorum yanlışsam düzeltin.
Checkm8 Exploit'inden kaynaklı bu dediğiniz şey ancak bu uzun zamandır olan bir açık, iPhone X/8/8+ ve öncesi bütün modelleri kapsıyor.
Ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum IOS 17'ninde çok ağır bir OS olmadığını düşündüğümden dolayı çokta zor olacağını sanmıyorum ancak yine de ikinci bir 4S faciasından iyidir, iPhone X'lerde rahat 2-3 yıl giderler zaten sonrasında 8-9 yıllık cihazlar olmuş olacaklar.

Abartmayın 5 sene götürmez, taş çatlasın 2 sene o kadar. Eski telefon, işlemcisi günümüzün uygulamalarına ayak uyduramayacak. Ekran leş, çöp batarya.

Rahat götürür 2 sene daha

Yeni konular

Geri
Yukarı