iPhone XI Görüntü Çirkinliği

bu tasarımlardaki çıkıntı çok gereksiz ben yani aldığım (6s plus) telefondaki çıkıntıyı eleştiriyorum onun dışına kamera olarak A 50'yi örnek alsalarmış daha güzel olabilirmiş ama bir kılıf ile kullanılırsa o kadar da berbat olmaz bence (yeşil her halde iğrenç)

Artık apple Anaokulu çocuğunada tasarlatsa da, 20000tl olsa da zaten bir kesim "Adı İphone olsun yeter, gerekirse borca girerim" kafasında olduğu için çok bir kaygıları yoktur. Bu arada gerçekten berbat bir tasarım. isterse 8K çeksin.
Öncelikle 20bin lira olması şirketin suçu değil bunun için eleştirilmesi gereken yer devlet ve faiş vergi oranları. 4 yıllık iphone 6s hala çok hızlı ve stabilse hala güncelleme desteği alıyorsa ki en az 2 sene daha alacak bu bile yeterli sebep. Kamerası kırık,kozmetik çizikleri olan iphone cihazım sırf batarya sorunundan dolayı sıfırı ile değiştirildi bu bile yeter iphone almaya. samsung ve diğer hiçbir markada böyle garanti servisi yok, kullanıcı hatası diye geri çeviriyorlar herkesi. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim çok şükür, 4 yıllık iphone 6s pubg mobile'ı en yüksek ayarlarda 60fps oynatıyor, 4 yıllık android cihazlarda ise 30fps düşük ayarlarda oynarsan şükret.

Öncelikle 20bin lira olması şirketin suçu değil bunun için eleştirilmesi gereken yer devlet ve faiş vergi oranları. 4 yıllık iphone 6s hala çok hızlı ve stabilse hala güncelleme desteği alıyorsa ki en az 2 sene daha alacak bu bile yeterli sebep. Kamerası kırık,kozmetik çizikleri olan iphone cihazım sırf batarya sorunundan dolayı sıfırı ile değiştirildi bu bile yeter iphone almaya. samsung ve diğer hiçbir markada böyle garanti servisi yok, kullanıcı hatası diye geri çeviriyorlar herkesi. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim çok şükür, 4 yıllık iphone 6s pubg mobile'ı en yüksek ayarlarda 60fps oynatıyor, 4 yıllık android cihazlarda ise 30fps düşük ayarlarda oynarsan şükret.
hayır şirketin de suçu var bu fiyatlardan ama gerçekten tasarım manasında ''ortaya ne koyayım abime'' gibi olmuş

Iphone 7'ye 1960MAH batarya koyup bizim işletim sistemimiz IOS şarj harcamaz mantığıyla satıp milleti rezil eden bir şirketten ne bekliyorsunuz? Arkadaşım Iphone 7'sini günde 3 kez şarj ediyor hemde oyun oynamamasına rağmen. Cihazı da daha 9 aylık.

Ülkemize gelen diğer markalarda yüksek vergilendirmeye tabi tutuluyor ama bence diğer markalar daha uygun. Zaten ülkede iphone'u olan veya almak isteyenlere "Neden?" diye sorunca aramızda şu diyalog geçer genelde:
-Şöyle çipi var böyle rami var %bilmem kaç daha hızlı
-Onlar ne işe yarıyor peki?
-...? Güçlü işte
-O kadar gücü n'apacaksın?
-..Facebook?
Zaten benim eleştirdiğim şey neden İphone istediğini bilmeyen insanlar.

Iphone 7'ye 1960MAH batarya koyup bizim işletim sistemimiz IOS şarj harcamaz mantığıyla satıp milleti rezil eden bir şirketten ne bekliyorsunuz? Arkadaşım Iphone 7'sini günde 3 kez şarj ediyor hemde oyun oynamamasına rağmen. Cihazı da daha 9 aylık.

Bu tür örnekler çoğaltılabilir. Dört yıl iPhone 6 kullandım, bir yıla yakın ise kenarda duruyordu, şimdi ise kuzenime verdim, o kullanıyor. Şu an bile bataryası günü zar zor çıkarabiliyor.

Ek olarak ülkemiz insanlarının iPhone'u tercih etme sebebi ne olursa olsun, bu durum iPhone'ların kalitesini ve ezici performansını etkilemiyor.

Ülkemize gelen diğer markalarda yüksek vergilendirmeye tabi tutuluyor ama bence diğer markalar daha uygun. Zaten ülkede iphone'u olan veya almak isteyenlere "Neden?" diye sorunca aramızda şu diyalog geçer genelde:
-Şöyle çipi var böyle rami var %bilmem kaç daha hızlı
-Onlar ne işe yarıyor peki?
-...? Güçlü işte
-O kadar gücü n'apacaksın?
-..Facebook?
Zaten benim eleştirdiğim şey neden İphone istediğini bilmeyen insanlar.
6-8gb ram var yeaa bilgisayar gibi abi yeaa diyip android'i övenlere ne diyorsun o halde? 2gb ramli iphone 8 tokat manyağı ediyor alayını ona bakarsan. iki taraf içinde bu örnekler mevcut sadece tek bir tarafa mal etmen yanlış. fiyat konusunda ise tek suçlu devlettir bunu tartışmam bile, samsung,iphone vs yurt dışında 1000dolar bandında satılıyor zaten fakat ülkemizde kol gibi vergiler bir telefon alırken bir telefonda devlete hediye etmemize sebep oluyor. Dediğim gibi ucuz mal alacak kadar zengin değilim, telefon alırken sadece donanımını,kamerasını vs almıyorsun ben iphone alarak 1. sınıf premium garanti desteğide alıyorum, diğer hiçbir markada yok bu olay. Apple serivisine gidiyorsun 30dk içinde hallediyorlar işini, yemişim androidi'de 8 gb ram'ide.

Şu 3-4 kamera olayı çok saçma geliyor bana ya. İphone XR tasarımı çok hoş. Pop-Up kamera da berbat bence. 3 tane kamera koymak yerine sağlam 1 tane kamera koysalar yeterli ya da 2 tane alt alta tasarım çok hoş.
Aynen öyle. İnsanları hayretle izliyorum. Üç dört kamera ''olmazsa olmaz'' diyen psikopatlar var :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı