iPhone XR mı SE 2020 mi?

gokalp00

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone XR ve SE 2020 arasında kaldım. Oyun dışında her şeyi yapıyorum telefonda ona göre sadece ikisi arasından hangisi önerin arkadaşlar teşekkürler.

Ben de bu ikilemde kalmistim ve XR secmistim, pisman olmustum. SE 2020 almak daha mantikli. XR alacagina ayni paraya biraz zorlayarak S21 FE bile bulursun, Realme GT2 ve S20 FE'yi hic soylemiyorum bile, onlari havada kaparsin 2. elde.

iPhone SE 2020 teknik performans konusunda önde olsa da batarya ve ekran konusunda geri kaldığını söyleyebilirim kullanmış biri olarak.

Batarya konusunda SE 2020 ciddi üzer. SE 2020 nin artıları var ama batarya sorunu daha baskın olacağı için yine sonuç olarak üzer.
SE 2020 iOS 15.4 yüklü kullanıyorum şu anda güncellemeler kapalı engelledim jailbreak için. iOS 16-17-18 i düşünemiyorum bile.
Bataryası çok çabuk bitiyor çabuk yıpranıyor. Ben sosyal medya vb kullanmıyorum Wi-Fi ağırlıklı kullanıyorum Whatsapp telegram YouTube Safari banka uyumaları vs kullanımlarım var işin içinde fotoğraf video yok özellikle mobil veri yok buna rağmen yetersiz. Wi-Fi ile mobil veri bağlantısı kullanım senaryosu ciddi anlamda değişiyor performans anlamında.
Ekranına zamanla alışıyorsun. İlla SE 2020 alacağım diyorsan iOS sürümü düşük bulmaya çalış ama baya zor.
Bu arada deji yüksek kapasiteli batarya kullanıyorum yetmiyor.

Son düzenleme:
İki cihazında kendine göre avantajları var ama SE 2020 batarya konusunda üzen bir telefon ve boyutu yüzünden oyunlarda biraz fazla ısınabiliyor. Mobil veri yoğunluklu kullanacaksan cihaz biraz daha fazla ısınma yapabiliyor ve ses kalitesi yönündende XR daha iyi.

İkisi de değil bence. 17.3.1 sürüm ile SE 2 kullanıyorum bataryası da %78(kendi bataryası, hiç değişmedi) şarj dayanmıyor cihaza powerbank ile geziyorum. XR pil konusunda daha iyidir diye düşünüyorum bataryası daha büyük sonuçta.

Geri
Yukarı