iPhone XR vs Mate 20 Pro vs Note9

The Murphy

Decapat
Uzun yıllar gidecek, pil ömründe sıkıntı yaşamayacağım, sıkıntı çıkarmayacak, yazılım desteği 2 yıl veya 1 yıl gibi kısa sürede kesilmeyecek bir telefon arıyordum. Kendime bu 3 telefonu uygun buldum. Bütçe konusunda sıkıntım yok, iPhone XS ailesi itici geldiği için tercih etmeyeceğim. Apple veya Android fanboy'u falan değilim. İstediğinizi önerebilirsiniz (tarafsız bir şekilde)

Uzun yıllar güncelleme ve stabilite garantisi ile kafanızı hiç yormayacak bi' telefon seçin. iPhone XR tercihimdir. En az 5 sene güncelleme alacaktır.

Bence Nokia 3310, 20 senedir güncelleme alıyor ve hala aktif olarak kullanan, memnun olanlar var :D
Ayrıca takoz olarak kullanılabilme özelliği de var, daha ne olsun :)

Normalde iPhone Xs Max der geçerdim fakat hoşunuza gitmediğini belirtmişsiniz. Bu iticiliği yenerseniz Xs Max alın. Yenemezseniz Mate 20 Pro'da taş gibi telefon size uzun yıllar götürecektir. :)

Her ne kadar yeni çıkmış bir telefon olsa bile ıphone eskitme yapan bir şirket özellik olarak ise buradan farkı net bir şekilde görebilirsiniz işlemci,çekirdek,kamera,bellek,pil, üst seviye bir telefonda işlemci ve pil çok önemlidir ıphone halen kamera,pil ve bellek konusunda cimri olmaya devam ediyor,size tavsiyem MATE 20 pro almanız daha mantıklı olur.

2014 yılında aldığım İphone 5S'e hala güncelleme geliyor. IOS 12.1.2 geldi en son. Aradan 4 yıl geçti siz düşünün. Ayrıca IOS işletim sistemi 2 GB RAM harcarken Android 4 harcıyor diyebilirim. Yani Apple tarafı gereken RAM miktarını telefonlarına veriyor zaten. Android'de çöp değil tabii ki. Ben de Mate 20 Pro alırdım. Gerçi aralarından hiçbirini almayıp P20 gibi bir telefon alıp onunla da 5 yıl gidebilirim.

Note 9 5000 TL, XR 6400 TL, Mate 20 PRO da 7000 TL. Fiyat performans olarak en mantiklisi tartışmasız Note 9.

Note 9 modeli de uzun yillar gider güncelleme ömrü 2 yıl olur.

XR bu modeller arasindan güncellemeleri çok daha uzun süre alacak.

Güncelleme takintin varsa XR, yoksa Note 9 almalısın. Note 9 yerine S9 Plus da alınabilir.

Bence XR modelini keşke bu listeye sokmasaydın. 5C modelinin bir yansıması gibi. Ucuz iPhone ne demek anlamış değilim cidden:) Güncelleme olarak hepsinden iyi olacak orası kesin ama... Ben olsam Note 9 alırdım direk.

3310'a da saygılar bu arada selam vermeden geçersek kalbimiz kurusun:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı