iPhone XS %80'den sonra şarj olmuyor

MangrenTR

Hectopat
Merhaba iyi geceler,

iPhone XS kullanıcısıyım ve iyileştirilmiş pil şarjı kapalı olmasına rağmen %80 sonrası şarj olmuyor.
Bildirim ekranına cihaz ısındığı için şarj edilemiyor tarzında bir mesaj geldi fakat cihaz sıcakta değildi.
Telefonun bir sorunu yok ve bütün parçaları orijinal.
Pil sağlığı %79 seviyesinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi geceler,

iPhone XS kullanıcısıyım ve iyileştirilmiş pil şarjı kapalı olmasına rağmen %80 sonrası şarj olmuyor.
Bildirim ekranına cihaz ısındığı için şarj edilemiyor tarzında bir mesaj geldi fakat cihaz sıcakta değildi.
Telefonun bir sorunu yok ve bütün parçaları orijinal.
Pil sağlığı %79 seviyesinde.
Pil sağlığını ve donanım koruması için cihaz ısısı yüksek olduğunda iPhone şarj etme işlemini 80% olarak sınırlandırır ısı düşüşü olduktan sonra devam eder şarj işlemine rahat olabilirsin. Cihazın gayet normal çalışıyor. İyileştirilmiş pil seçeneğini açmanı tavsiye ederim.
aşağıdan makaleyi okuyabilirsin.

Isı olayını çözmek için benim taktik şarj esnasında camın mermerine koyuyorum. Dışarıdan gelen soğuk hava ile problem olmuyor aksi halde örtü mörtü varsa ısınıyor dolmuyor.

Isı olayını çözmek için benim taktik şarj esnasında camın mermerine koyuyorum. Dışarıdan gelen soğuk hava ile problem olmuyor aksi halde örtü mörtü varsa ısınıyor dolmuyor.
Hocam cihaz ısınmıyor her %80’e gelince bekliyor öyle.

Optimize edilmiş şarj sistemini etkinleştirmişsiniz. Bu, sizin telefonu kullanma saatlerinize göre bir şarj programı hazırlıyor ve telefonun bataryasını dinlendirip şarj ediyor. Bence açık bırakın bu özellği.
Optimize edilmiş şarj özelliği dediğiniz şey iyileştirilmiş pil ise onu kapalı kullanıyorum.

İOS 16’dan sonra yaşamaya başladım bunu ve az önce 16.0.2’e güncelledim ve durum hâlâ aynı.

Hocam cihaz ısınmıyor her %80’e gelince bekliyor öyle.

Optimize edilmiş şarj özelliği dediğiniz şey iyileştirilmiş pil ise onu kapalı kullanıyorum.

İOS 16’dan sonra yaşamaya başladım bunu ve az önce 16.0.2’e güncelledim ve durum hâlâ aynı.
Dostum sana göre sıcak olmayabilir ama cihazın içinde bulunan ısı sensörleri ölçüm yapmakta. Yine de bir sorun olduğunu düşünüyor isen App Store'dan Apple Desteği indir müşteri hizmetleri ile iletişim kurup sorununu anlat teşhis yapsınlar uzaktan.

Dostum sana göre sıcak olmayabilir ama cihazın içinde bulunan ısı sensörleri ölçüm yapmakta. Yine de bir sorun olduğunu düşünüyor isen App Store'dan Apple Desteği indir müşteri hizmetleri ile iletişim kurup sorununu anlat teşhis yapsınlar uzaktan.
Dediğiniz gibi yapacağım sorun çözülmez ise, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı