İş bulamama korkusu nasıl geçer?

ACExACE

Hectopat
Yazılım konusunda kendimi siber güvenliğe yöneltmeye karar verdim ve bunun hakkında çalışmalara başladım. Ancak siber güvenlik alanında iş bulamazsam emeklerim boşa gider korkusu var. Bunu nasıl önleyebilirim?

Yazılım konusunda kendimi siber güvenliğe yöneltmeye karar verdim ve bunun hakkında çalışmalara başladım. Ancak siber güvenlik alanında iş bulamazsam emeklerim boşa gider korkusu var. Bunu nasıl önleyebilirim?
İş bulamama değersiz mesleklerde ve kalitesiz üniversite okuyanlar içindir. Günümüzde iş çok fakat iyi üniversitelerde iyi işler çıkaranlar da çok fazla ve öncelikli olduğu için geriye kalanlar "kendi" alanlarında işsiz kalıyor.

Yaşın kaç bilmiyorum ama devamlı kendini devamlı geliştir ve erken yaşta LinkedIn hesabı aç. Yaz tatillerinde devamlı staj ayarlamaya çalış. Zaten bir sürü stajyer ilanı oluyor iyi araştırırsan bulursun. Ayrıca rahat ol herkes bir şekilde yolunu buluyor geleceği falan çok takmamak lazım.

Bunu hiçbir zaman önleyemeyeceksin ve bu düşüncede haklısın. Takmayıp canının istediği yoldan git. Her türlü Türkiyede yaşıyoruz zaten iş bulamayacaksın istemediğin bir işi yapacaksın. Ülkenin %30 u falan kendi istediği mesleğini yapıyordur. Alakasız insanlar alakasız işleri yapıyor bu ülkede.

İlla okuduğun alanda iş yapacaksınız diye bir şey yok, keşke olsa ama hayat bu, bazen olmayabiliyor. O yüzden alanında olmasa da işsiz kalmazsın iş bulursun emin ol. Ben öğretmenlik okudum mesela ama uzun süre başka işler yaptık mezun olunca.

Bunu hiçbir zaman önleyemeyeceksin ve bu düşüncede haklısın. Takmayıp canının istediği yoldan git. Her türlü Türkiyede yaşıyoruz zaten iş bulamayacaksın istemediğin bir işi yapacaksın. Ülkenin %30 u falan kendi istediği mesleğini yapıyordur. Alakasız insanlar alakasız işleri yapıyor bu ülkede.
Onun sebebi insanların istediği bölümü seçmemesi.

Onun sebebi insanların istediği bölümü seçmemesi.
İstediğim bölüme hevesle gittim okudum sonuç ne ilkokul mezunu kara cahiller mesleğimi yapıyor iş bulamıyorum. Türkiyede kimse kendi işini yapmaz. Kafanıza göre takılın zaten işinizi yapamayacaksınız.

Kendi alanının en iyisi olan her zaman iş bulur.

Hocam doğru dediniz de.
En iyi olduğumu kanıtlamak için ilk işime nasıl girebilirim hocam?

İş bulamama değersiz mesleklerde ve kalitesiz üniversite okuyanlar içindir. Günümüzde iş çok fakat iyi üniversitelerde iyi işler çıkaranlar da çok fazla ve öncelikli olduğu için geriye kalanlar "kendi" alanlarında işsiz kalıyor.

Hocam kötü bir üniversite de değilim ama ODTÜ'de de değilim yani o yüzden de korku var.

Yaşın kaç bilmiyorum ama devamlı kendini devamlı geliştir ve erken yaşta LinkedIn hesabı aç. Yaz tatillerinde devamlı staj ayarlamaya çalış. Zaten bir sürü stajyer ilanı oluyor iyi araştırırsan bulursun. Ayrıca rahat ol herkes bir şekilde yolunu buluyor geleceği falan çok takmamak lazım.

Linkedln hesabı açtım hocam bu yaz da umarım ilk stajımı yapacağım.

İstediğim bölüme hevesle gittim okudum sonuç ne ilkokul mezunu kara cahiller mesleğimi yapıyor iş bulamıyorum. Türkiye'de kimse kendi işini yapmaz. Kafanıza göre takılın zaten işinizi yapamayacaksınız.

Hangi bölüm hocam?

Banım vardı geç yazdım kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı