İşkur kursiyeri kredi alabilir mi?

dmnd00

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Yarından itibaren iskur üzerinden kursiyerlige başlıyorum. Kursiyer olarak bankalardan kredi alabilir miyim eğer ki alabilirsem ne kadar süre sonra alabilirim? Ayrıca GSM borcumdan dolayı icra takibim mevcut bunu da belirtmiş olayım. Benim şahsi görüşüm icra takibimde olduğundan dolayı kredi alabileceğimi düşünmüyorum. Çözüm yolu olarak ne önerirsiniz herhangi bir çözümü var midir? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim saygılar.

Muhtemelen alamazsınız. Zaten işkur kursiyerliğinde sigortanda yatmıyor. Gsm borcundan dolayi icralık olmuşsunuz. Kredi puaniniz bir hayli düşüktür. Kredi verme ihtimalleri çok çok düşük size. Tabi denemekten zarar gelmez.

Muhtemelen alamazsınız. Zaten işkur kursiyerliğinde sigortan da yatmıyor. GSM borcundan dolayi icralık olmuşsunuz. Kredi puaniniz bir hayli düşüktür. Kredi verme ihtimalleri çok çok düşük size. Tabii denemekten zarar gelmez.

Cevap için teşekkür ederim. Daha önce kredi ve kredi kartı kullanmadığım için notum oluşmadı. Bunun bilgisini vereyim lakin fark eden bir şey olmaz sanırım :)

Notun oluşmadi değil. Notun sıfırdır. Kredi karti bile zor çıkar size. Hatta kara liste mevzu bile var bunun. Hiç kredi kartı kullanmayan birine kredi kartı çıkma ihtimali bile yok. Bende öyle olmuştu. Sigortali bir şekilde çalışırken 2-3 ayda bir bankalara başvurdum çıkmamıştı. 6-7 ay kadar sonra bu bankalarin tabletle gezen elemanlari var. Onlar çıkarmıştı. Sonra düzenli ödeme vs. yapınca diğer bankalar aramaya başladı. Bu sefer ben onlardan almadım kredi kartı. 😃

Geri
Yukarı