İşlemci soğutucu değiştirirken termal macun yenilemeye gerek var mı?

alpr.ysr

Centipat
Daha fazla  
AMD'nin stok soğutucusunu kullanıyorum yerine sıvı soğutma almayı düşünüyorum soğutucu değiştirirken termal macunu kazıyıp yerine yenisini sürmeme gerek var mı?
İşlemci: Adm Ryzen 5 3600.
Anakart: MSI B450 m a Pro Max.
RAM: 8 GB 3000MHz.
Kasa: Frisby FC-9280
Egzoz ve 3 ön fan: Fcl F1-246r
Alacağım sıvı soğutma:https://www.hepsiburada.com/cooler-...estekli-p-HBV00000VCGIR?magaza=oyuncumagazasi

Yeni soğutucu ile yeni macun kullanın.

Sıvı soğutma üstünde termal macunu hazır halde gelmiyorsa değiştirmelisiniz. Eğer hazır geliyorsa işlemci üstündekini alkol yada kuru bez ile iyice temizledikten sonra sıvı soğutucuyu takın.. Yoksa yine temizleyip yenisini sürüp öyle takın.

Sıvı soğutma üstünde termal macunu hazır halde gelmiyorsa değiştirmelisiniz. Eğer hazır geliyorsa işlemci üstündekini alkol ya da kuru bez ile iyice temizledikten sonra sıvı soğutucuyu takın. Yoksa yine temizleyip yenisini sürüp öyle takın.

Hocam bir yerde görmüştüm kulak çubuğu da işe yarıyordu yanılmıyorsam doğru mudur bir de bildiğiniz hazır sülü termal macun ile gelen sıvı soğutucu önerisi var mı?
Cooler Master, Arctic gibi markalar soğutucularını termal macun sürülmüş şekilde satıyor. Eskisini temizlersin yenisinde macun varsa direkt takarsın üzerine.

Hocam önerebileceğiniz hazır sürülü termal macun ile gelen sıvı soğutma var mı?

Hocam önerebileceğiniz hazır sürülü termal macun ile gelen sıvı soğutma var mı?

Sıvı soğutmalarda gelmiyor da olabilir şimdi yanlış olmasın. Benim Arctic 7 X soğutucum MX-2 termal macun sürülü gelmişti ama şart değil sürülü olması. Verirsin 50-60 TL alırsın bir MX-4.

Geri
Yukarı