Çözüldü ISO dosyalarını RAR'dan çıkartamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BeratCeylan_06

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart değişikliği sonrası PC'ye format attım ve daha önceden indirip açabildiğim. RAR içindeki ISO dosyasını açamıyorum. Daha önce aynı linkten indirmiş olduğum bu dosyayı çıkartmaya çalıştığım zaman içerisindeki ISO dosyasını çıkartamıyorum. Hata olarak: "ISO dosyasında sağlama toplamı hatası." donanım değişikliği olarak mevcut anakartığımın sadece bir üst modelini aldım ve mevcutta kullandığım 2x8GB RAM'lerin birebir aynısından 2x8 daha ilave olarak taktım daha önce hiç karşılaşmadığım bir durum bu. Bu konuyla alakalı fikri olan varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Çözüm
Arkadaşlar anakart değişikliği sonrası PC'ye format attım ve daha önceden indirip açabildiğim. RAR içindeki ISO dosyasını açamıyorum. Daha önce aynı linkten indirmiş olduğum bu dosyayı çıkartmaya çalıştığım zaman içerisindeki ISO dosyasını çıkartamıyorum. Hata olarak: "ISO dosyasında sağlama toplamı hatası." donanım değişikliği olarak mevcut anakartığımın sadece bir üst modelini aldım ve mevcutta kullandığım 2x8GB RAM'lerin birebir aynısından 2x8 daha ilave olarak taktım daha önce hiç karşılaşmadığım bir durum bu. Bu konuyla alakalı fikri olan varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Dosya eksik indirilmiş ya da bozuk olduğundan öyle hata veriyor.

Dosya eksik indirilmiş ya da bozuk olduğundan öyle hata veriyor.

Çözüm
Winrar kullanıyorsanız indirdiğiniz rar'ı seçerek sol üstte araçlar var oraya basıp arşivi onara basarak, bozuk arşivi rar olarak ele al diyerek istediğiniz dizine çıkartmayı deneyin hocam.

Arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Dosyayı flasha atıp farklı bir PC de denedim orada sorunsuz bir şekilde açılıyor? :( daha önce böyle bir durum ile karşılaşan var mı? Garip olacak ama M.2 SSD sistem kurulu ben harici olarak da SATA3 SSD taktım bununla ilgili bir problem olabilir mi? Dediğim gibi daha önce ne böyle bir durum gördüm ne de duydum.

ISO dosyası arızalı olabilir.
Eğer arızalı değilse WinRAR dosyaları zarar görmüş olabilir.
7-ZIP programı ile çıkartmayı deneyin.

İndirmek için tıklayın.
Denedim hocam yine hatalı hatta size şunu söyleyim windows iso indirme aracıyla windows 10 iso su indiremiyorum oxc1800103 hatası alıyorum problem tam olarak ne olabilir acaba?

Arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Dosyayı flasha atıp farklı bir PC de denedim orada sorunsuz bir şekilde açılıyor? :( daha önce böyle bir durum ile karşılaşan var mı? Garip olacak ama M.2 SSD sistem kurulu ben harici olarak da SATA3 SSD taktım bununla ilgili bir problem olabilir mi? Dediğim gibi daha önce ne böyle bir durum gördüm ne de duydum.

Denedim hocam yine hatalı hatta size şunu söyleyim Windows ISO indirme aracıyla Windows 10 ISO'su indiremiyorum OXC1800103 hatası alıyorum problem tam olarak ne olabilir acaba?

ISO'yu bunu kullanarak indirin Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

Hocam deneyip akşam size bildireceğim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu arada herhangi bir Windows ISO dosyasını indirdiğim zaman sanal makineye kuramıyorum. BIOS ile alakalı bir durum olabilir mi? BIOS son sürümüne güncelledim ama değişen bir durum olmadı.

BIOS'ta virtualization Technology enable yapın. Sorun çözülür.

BIOS'ta virtualization Technology enable yapın. Sorun çözülür.
Hocam onu açtım zaten onu açmadan VMware hiç çalışmıyor :( sıkıntı şu ben şu an bu sistemim ile hiçbir şekilde Windows ISO dosyalarıyla VMware'da işlem yapamıyorum sanal makinede yükleme başlıyor dosyalar kurulum için hazırlanıyor kısmında %80 geçtikten sonra yani 2.aşamada hata veriyor. Hangi Windows ISO veya sürümüyle denediysem sonuç aynı Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim Windows 10 ISO bile aynı hatayı veriyor :( önceki anakartta böyle bir durum olmuyor du ben sadece anakart yükselttim ve RAM takviyesi yaptım ancak RAM marka ve modeli aynı, anakartta eski anakartımın bir üst modeli bu içinde bulunduğum durum pek alışılmış bir sorun değil sanırım.

Geri
Yukarı