İstanbul Anadolu yakasında eve çıkacak biri için öneriler

Oranın yakınlarında oturuyorum, Çekmeköy öncelikle depremde az etkilenecek bölgelerden birisi, ikinci olarak akşamları gerçekten çok sapıtarak gezen insanları olabiliyor bu çevrenin bilgin olsun geceleri biraz daha dikkatli olmanı tavsiye ederim öyle bir hayatın var ise. Madenler metro tarafını bence sık kullanırsın gezen birisi isen, mümkünse şile yönünde değil kadıköy yönünde gez anadolu yakasını, Kadıköy, Üsküdar ve Avrupa yakası çok uzak geliyorsa da Ataşehir'de gez ama Sancaktepe ve Şile yönüne gitme tamamen zaman kaybı.

Çekmeköy tarafında eve çıkmayı düşünüyorum, ilk defa İstanbul'da eve çıkacağım için nelere dikkat etmeliyim?

Binanın sağlamlığı, mahalledeki serseri sayısı, gece evine gelebilecek müzik seslerine karşı dikkatli olabilirsin ilk 1-2 ay belki sevinebilirsin bile müzik sesine fakat sonradan pişman olma ihtimalin de çok yüksek.

Çekmeköy tarafında eve çıkmayı düşünüyorum, ilk defa İstanbul'da eve çıkacağım için nelere dikkat etmeliyim?

Herkes deli gibi deprem olacak diyor, senin evin sapasağlam ayakta dursa bile İstanbul'un en az %50'si çökecek, senin bina yıkılmasa bile mahsur kalırsın orada, illa gideceksen de İstanbul'dan hemen çıkabileceğin bir yerde otur, en azından belki öyle kurtulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı