İstanbul-Denizli rota tavsiyesi

English Teacher

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
10 gün sonra Bakırköy'den çıkıp Pamukkale'ye gideceğim. Rota çizmeye çalışıyorum. İstanbul-İzmir otoyoluna girmek istemiyorum çünkü Osmangazi köprüsüyle beraber gidiş-dönüş 600 TL ekstra çıkartacak ve yakıttan daha çok otoyol ücreti vermek istemiyorum. Bu yüzden İzmit tarafından gitmeyi düşünüyorum.

İlk defa bu kadar uzun yola çıkıyorum, rota hakkında bundan daha iyi bir fikriniz veya yol için öneriniz varsa okumayı çok isterim. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    794,4 KB · Görüntüleme: 293
İstanbul-İzmir otoyolundan(O-5) geçiyor bu rota. Onu kullanmadan gitmeye çalışıyorum.

Aynı şekilde, O-5'e girmemek için. Eski yollardan İzmit-Sakarya-Eskişehir rotası çizdiğimde de zaman ve mesafe daha uzuyor.
O-5'e sadece Orhangazi'den girerseniz yarım saat yolu kısaltırsınız orada da çok yüksek bir ücret ödemiyorsunuz 30-50 lira bir şey ama ona da girmek istemiyorsanız Yalova şehir içinden Bursa'ya geçip oradan Balıkesir'e devam edebilirsiniz yani güzergah değişmek yerine kullandığınız yolu değişmeniz yeterli.

Dediğiniz gibi Orhangazi'den girmek mantıklı olabilir. O şekilde de bir bakayım. Teşekkürler.
O-5'e sadece Orhangazi'den girerseniz yarım saat yolu kısaltırsınız orada da çok yüksek bir ücret ödemiyorsunuz 30-50 lira bir şey ama ona da girmek istemiyorsanız Yalova şehir içinden Bursa'ya geçip oradan Balıkesir'e devam edebilirsiniz yani güzergah değişmek yerine kullandığınız yolu değişmeniz yeterli.

Yalnız yolları karıştırmayın benim belirttiğim İzmit'ten Bursa'ya Yalova içine girmeden, gidişi kısaltmak için. Onun dışında yine şehir yollarıyla yola devam ediyorsunuz köprüden çıkıp.
Şimdi şöyle, önce Orhangazi'den Akhisar çıkışına baktığımda 131 tl tutuyor ama bana kazandırdığı süre neredeyse sıfır. Sadece köprüyü kullanıp O-5'den çıksam 147 tl tutuyor, 20 km kazandırıyor. Dediğiniz gibi Altınova'dan girip Bursa'dan çıksam 45 tl tutuyor sorun değil ancak sonrasında şehir yollarıyla devam ettirdiğimde burada paylaştığım rotadan daha uzun süreceğini gösteriyor. Galiba en sonunda O-5'e teslim olacağım...

Şimdi şöyle, önce Orhangazi'den Akhisar çıkışına baktığımda 131 tl tutuyor ama bana kazandırdığı süre neredeyse sıfır. Sadece köprüyü kullanıp O-5'den çıksam 147 tl tutuyor, 20 km kazandırıyor. Dediğiniz gibi Altınova'dan girip Bursa'dan çıksam 45 tl tutuyor sorun değil ancak sonrasında şehir yollarıyla devam ettirdiğimde burada paylaştığım rotadan daha uzun süreceğini gösteriyor. Galiba en sonunda O-5'e teslim olacağım...
Eğer 5-6 saate gitmek istiyorsanız O-5 veya daha kısa süre için hava yolu kullanmanız gerek ama takribi 7.5-8 saatte giderim diyorsanız Orhangazi köprüsünü kullanıp Gemlik tarafından çıkar, Bursa İzmir yolu üzerinden devam edersiniz. (Tabi yol durumu, gidiş hızınız vs. göre yarım saat uzayıp, kısalabilir)

Yeni konular

Geri
Yukarı