İstanbul, dünyanın en mutlu 10 şehrinden biri oldu

Olm şu boğazı görüp uyansam bende mutlu olurdum ya üniversiteyi orada okumak hayalim ama bizde anca Ankara çöllerine bakalım 🙁

Hiç inandırıcı gelmiyor.

İstanbul da yaşamak bir işkence. Aldığımız havanın ne kadar pis olduğunu bile İç Anadoluya gidince anlayabiliyoruz. Trafik deseniz ayrı dert. 15 dakikalık okul yolunu otobüsle sabah 1 saatte gidiyorum (okulum aynı ilçede). Pahalılık deseniz apayrı bir noktada, en ucuz kira 10.000TL. Güvenlik deseniz, kaşının üstünde gözün var diye cinayetler işleniyor. Övülecek tek bir yanını bulmaya çalıştım ama bulamadım. İmkanım olsa şu saniye İstanbul'u terkederim. İmkanlarım daha da geniş olsa şu saniye ülkeyi terkederim.

Anketi yapanlar Audi-Mercedes konvoylu tayfa herhalde.

Kim yapmış bu anketi koyunlar mı? İstanbul daha geçenlerde dünyanın en yaşanılmayacak 2. Şehri olmamış mıydı?

İstanbul da yaşamak bir işkence. Aldığımız havanın ne kadar pis olduğunu bile İç Anadolu'ya gidince anlayabiliyoruz. Trafik deseniz ayrı dert. 15 dakikalık okul yolunu otobüsle sabah 1 saatte gidiyorum (okulum aynı ilçede). Pahalılık deseniz apayrı bir noktada, en ucuz kira 10.000TL. Güvenlik deseniz, kaşının üstünde gözün var diye cinayetler işleniyor. Övülecek tek bir yanını bulmaya çalıştım ama bulamadım. İmkanım olsa şu saniye İstanbul'u terkederim. İmkanlarım daha da geniş olsa şu saniye ülkeyi terkederim.

Hocam 10k ya kira varsa sabah taşınayım hemen.

Reis denen sahış ülkenin başında olduğu sürece bırakın en mutlu şehri olmayı aday bile gösterilemez.

+Kaynağınız nedir?
-Şey, mabadım.

Geri
Yukarı