İstifa ihbarı sözlü verilir mi?

limpeex

Centipat
Daha fazla  
8 aydır bir şirkette çalışıyorum ve istifa edeceğim. Az önce yöneticiyle görüştüm kendisi ay sonuna kadar kaldığım takdirde iş ihbarı süresinin bir sıkıntı olmayacağını söyledi ve önceden haber verdiğim için teşekkür etti. Aram yöneticilerle iyi, ben istifa dilekçesini getireyim mi dedim gerek yok ay sonu da yazabilirsin dedi. Ay sonu direkt istifa edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 aydır bir şirkette çalışıyorum ve istifa edeceğim. Az önce yöneticiyle görüştüm kendisi ay sonuna kadar kaldığım takdirde iş ihbarı süresinin bir sıkıntı olmayacağını söyledi ve önceden haber verdiğim için teşekkür etti. Aram yöneticilerle iyi, ben istifa dilekçesini getireyim mi dedim gerek yok ay sonu da yazabilirsin dedi. Ay sonu direkt istifa edebilir miyim?

İstifayı bildirdikten sonra 15 gün ihbar süresi var 15 gün sonra istifa dilekçenizi verip çıkabilirsiniz fakat şu an gitmeseniz bile dava açmadıkları sürece sıkıntı olmaz direkt iş feshini verebilirler, iş yerinde aranız iyiyse sıkıntı yaratmamak için ay sonunu bekleyin isterseniz. Daha fazla çalışmak istemiyorsanız bildirdiğiniz günden +15 gün sonrasında gidip daha çalışmayacağım bildirmiştim zaten deyip istifayı yazıp direkt çıkabilirsiniz.

İstifayı bildirdikten sonra 15 gün ihbar süresi var 15 gün sonra istifa dilekçenizi verip çıkabilirsiniz fakat şu an gitmeseniz bile dava açmadıkları sürece sıkıntı olmaz direkt iş feshini verebilirler, iş yerinde aranız iyiyse sıkıntı yaratmamak için ay sonunu bekleyin isterseniz. Daha fazla çalışmak istemiyorsanız bildirdiğiniz günden +15 gün sonrasında gidip daha çalışmayacağım bildirmiştim zaten deyip direkt çıkabilirsiniz.

Anladım ben zaten aysonu çıkmak istiyorum maaşımı tam alabilmek için ama şu an ayın 11'i olduğu için bir sonraki ayın 11'inde işten çıkacağımı düşündüm. Aram iş yeri ile gayet iyi hatta mükemmel denebilir ama içime kurt düştü. Şu an istifa belgesini vermedim(sordum ama istemedi) aysonu verebilirsin dediler. Ben istifa belgesini aysonu verirsem ihbar sürem de aynı gün olduğu için sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum.

Dilekçeni ver ve 14 gün sonra işi bırak, her gün iki saat erken çıkma hakkın var.

Sözlü verilmez, söz uçar yazı kalır.

Dilekçeyi insan kaynaklarına bırakın yeterlidir.

Mağaza sorumluna ver ve hakkın olan iş arama süresi için günde 2 saat daha az çalışman gerektiğini hatırlat.

Aksi bir şey söylerler ise iplemene gerek yok, tüm haklar senden yana.

6 ay ile 1.5 yıl arası ihbar süresi 4 hafta yazıyor bu durumda haksız ben olmaz mıyım ay sonu çıkarsam?

Geri
Yukarı