İsviçre parlamentosu 'tartışılacak gündem olmadığı için' açılmadı!

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Meclis, bu yıl içinde daha önce de kapılarını tartışılacak gündem olmadığı için açmamıştı.

29102084_1896004227086188_9046459851941502013_n.jpg

İsviçre'de Federal Meclisi'in üst kanadı Eyaletler Meclisi gündem yokluğu nedeniyle kapılarını açmadı. Meclis, bu yıl içinde daha önce de kapılarını tartışılacak gündem olmadığı için açmamıştı.

Euronews'ta yer alan habere göre, Eyaletler Meclisi Başkanı Karin Keller-Sutter, İsviçre medyasına göre, meclise danıştıktan sonra oturumu açmanın gereksiz olacağına karar verdi.
İsviçre'de meclis gündem olmadığı halde kapılarını açmak yerine kapalı kalarak aynı zamandan harcamalardan tasarruf ediyor.

Buna göre 46 üyeli meclisin her bir üyesinin meclise günlük maliyeti 735 İsviçre frangı.
Bu yıl iki kez kapılarını kapatan meclisin 67 bin İsviçre frangı tasarruf sağladığı bildirildi.
İsviçreli bazı parlamenterler tasarruf ile sonuçlanan bu uygulamadan sonra gelecekte meclisin önemli bir meselenin olmadığı bütün günlerde benzer şekilde kapalı tutulması görüşünü savunuyor.

Kaynak: T24

Valla ben şaşırılacak bir durum değil. Nüfusu genel olarak yaşlanmaya başlamış ve 8-9 milyon gibi az bir nüfusu var. Alpler'de kendi hallerinde yaşıyorlar. Bari azıcık yardımsever olsalar da Ortadoğu'ya yardım etsinler.

Dünya yansa umurlarında olamayacak bir memleket. Ben olsam ben de açmazdım parlamentoyu.

Adamların konuşacak ülke sorunu bile yok demek ki. Bir de bizim meclisteki konuşan köpeklere bak. Birbirlerini yiyorlar resmen. Çoğu da boş konuşuyor, bilirsiniz. Müsrifin önde gidenidir bunlar hem de.

Boşuna bazı haberlerin başında ''İsviçreli bilim adamları...'' diye bir ibare geçmiyor. Adamlar gerekli konularda çalışıyor. Bizim gibi ''inşaat-yol-köprü'' ile uğraşmıyor.

Ya Alaska'ya gideceğim ya da İsviçre'ye. Bu ülkedeki beyinsizlere tahammül edemiyorum.

Bizim meclis işini yapmıyor oyun parkına dönmüş resmen. Millet kendinin vekili olamadıkça bir kaç sefil çıkıp ben milletin hakkını savunurum der. "Vekillerin implant kullanma sayısı arttırıldı."

Bence İsviçre'de işi başından aşkın tek grup bilim adamları. Adamlar devamlı ya diş fırçası, macunu buluyor ya da bir şeyler keşfediyorlar:) Diğer geri kalanlar rahat ve derdi olmaya ekip:)

Bizimki açık, küfeleri dolduracaklar, sağa sola birbirlerine terbiyesizce saldıracaklar hatta gerektiği zaman yumruk atıcaklar, yalakalık yapıcaklar, millet sürünüp kırımızı eti ayda 1 kere yerken onlar 2.5 tlye pirzola vs yiyecekler, sonra da mecliste uyuyacaklar. Neden açılmasın ki meclis ?

Geri
Yukarı