İyi hava akışı için fanlar nereye bakmalı?

Vito

Kilopat
Daha fazla  
Kasa içerisinde 3 adet ön fan, 1 adet arka fan ve sıvı soğutucum var fakat sıvı soğutucunun fanlarını radyatöre takarken aşağıya mı bakmalı yoksa yukarı mı bakmalı iyi bir hava akışı için? Anlatabildiysem ne mutlu :)

Radyatör fanları içerideki sıcak havayı dışarıya atması lazım.
001c8cbc69009673938ca758ca334ac3.jpg

Radyatör fanları içerideki sıcak havayı dışarıya atması lazım.
Eki Görüntüle 684046
Bilgisayarın kasası attığım şekilde , arkadaki fan gözükmüyor olabilir ışığı yok ,sıvı soğutucunun fanlarını dışarı bakacak şekilde takıyorum doğru anlamışımdır inşallah montajı yapacağım birazdan
Kullandığın kasa ve soğutucu modelini belirtirsen fikir vermesi açısından aynı parçalarla kurulmuş bir kaç örnek paylaşırım.
Kasa MSI Gungnir 110M ,Sıvı soğutucu Corsair H100X

Dosya Ekleri

• image0.jpg
    image0.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 71
image0.jpg
Bu soğutucu intel anakartlar içinmiş sanırım amd haline çevirmek için bu 3 parça gerekliymiş galiba nasıl montajlayacağım internette bulamadım?

@Mustafafnt arkadaşımızın paylaştığı resim her şeyi net anlatıyor.
Ön kısıma sıvı soğutma konulmasına, KARŞIYIM. Kasa üreticilerinin anlamsız(aslında mantıksız) projesidir. Isınan havanın içeri dolması, hiç bir fizik yasasına uygun değil. Isınmış hava ile dolu bir kasa MB, CPU ve GPU'yu nasıl soğutacak? Mantık şunu emrediyor. Önce içeri belli miktar soguk hava(oda ısısı diyelim) girişi olacak. Ardından, nisbeten soğuk hava ile MB, CPU ve GPU soğutulmaya çalışılacak. Bu temas sonucu ısınmış havada, hızlı bir şekilde tekrar dışarı atılacak. Resimdeki bağlama şekilleri en idealidir.
NOT; Kasa önü MESH yapıda değilse kasam var deme. Fırın aldım diyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 684061bu soğutucu Intel anakartlar içinmiş sanırım AMD haline çevirmek için bu 3 parça gerekliymiş galiba nasıl montajlayacağım internette bulamadım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı