Japon balıkları akvaryumun solunda duruyorlar

Eren1661

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hobide yeniyim yaklaşık 2 ay oldu akvaryumum 35l. 3 tane yavru japonum var boyları 4-5cm taş çatlasın. Eski balıklarımda bir sıkıntı olmuyordu ama bu balıklar akvaryumun altında hareketsiz kalıyorlar. Bazen yüzüyorlar yemde yiyorlar. Acaba iç filtrenin akıntısı mı çok yüksek? 400lt/h bir iç filtre var ve oksijen seviyesini en düşük ayara çektim. Balıkları alalı 1 hafta oluyor. Sıkıntıları nedir acaba? Isıtıcım yok.

Su sıcaklığı uzun süredir balıkların doğalına elverişli değilse bu şekilde ölmemek için hareketsiz kalıyor olabilirler. Havasız kalmış olamazlar havasız kalsalardı suyun altında kalmazlardı. Yemek yediklerini söylemişsiniz, muhtemelen suyun sıcaklığıyla alakalı bir durum söz konusu.

O kısımda ısı kaynağı var mı?

Bizim 2 japon balığı da günün 3-4 saatini akvaryum zemininde geçiriyor. En az 3-4 haftadır böyleler ve henüz bir problem yaşamadık.

Hocam bu balıklar akvaryuma ne zaman eklendi?

Balıkları alalı 1 hafta oluyor

Aldıktan sonra 15 dakika poşeti akvaryumun içinde ağzı kapalı tuttum 2 bardak akvaryum suyunu poşetin içine ekleyip bir 15 dakika daha bekledim poşetteki suyu koymadan akvaryuma koydum balıları. Eski balıklarımda herhalde parazit vardı öldüler onlar ölünce 5/4 oranında su değişimi yapıp akvaryumu iyice temizledim filtre de dahil ardından akvaryum 2-3 gün boş çalıştı ardından dediğim şekilde balıkları alıp koydum.

Aldıktan sonra 15 dakika poşeti akvaryumun içinde ağzı kapalı tuttum 2 bardak akvaryum suyunu poşetin içine ekleyip bir 15 dakika daha bekledim poşetteki suyu koymadan akvaryuma koydum balıları. Eski balıklarımda herhalde parazit vardı öldüler onlar ölünce 5/4 oranında su değişimi yapıp akvaryumu iyice temizledim filtre de dahil ardından akvaryum 2-3 gün boş çalıştı ardından dediğim şekilde balıkları alıp koydum.
Keşke suyu tamamen boşaltsaymışsınız.

Geri
Yukarı