Japonca mı İspanyolca mı öğrenilmeli?

NSPRO

Picopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm. Herkese hayırlı geceler.
B2 seviyesinde İngilizcem var, aksanım da iyi. Bunun yanına 3. bir yabancı dil eklemek istiyorum. İspanyolca ve Japonca arasında kaldım.

Büyüyünce Japonya'daki bir motor şirketinde (Suzuki, Kawasaki, Yamaha vb.) mühendis olarak çalışmak istiyorum. Bir yandan da bu fikrim olmazsa İspanyolca yaygın bir dil olduğundan İspanyolca mı öğrensem diye arada kalıyorum. Sizce ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm. Herkese hayırlı geceler.
B2 seviyesinde ingilizcem var, aksanım da iyi. Bunun yanına 3. bir yabancı dil eklemek istiyorum. İspanyolca ve Japonca arasında kaldım.

Büyüyünce Japonya'daki bir motor şirketinde (Suzuki, Kawasaki, Yamaha vb.) Mühendis olarak çalışmak istiyorum. Bir yandan da bu fikrim olmazsa İspanyolca yaygın bir dil olduğundan İspanyolca mı öğrensem diye arada kalıyorum. Sizce ne yapmam gerek?

İkisini de öğrenin. Ne kaybedersiniz ki? 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamun aleyküm. Herkese hayırlı geceler.
B2 seviyesinde İngilizcem var, aksanım da iyi. Bunun yanına 3. bir yabancı dil eklemek istiyorum. İspanyolca ve Japonca arasında kaldım.

Büyüyünce Japonya'daki bir motor şirketinde (Suzuki, Kawasaki, Yamaha vb.) mühendis olarak çalışmak istiyorum. Bir yandan da bu fikrim olmazsa İspanyolca yaygın bir dil olduğundan İspanyolca mı öğrensem diye arada kalıyorum. Sizce ne yapmam gerek?
Almanca neden öğrenmiyorsunuz?

Japonca öğrenmesi zevkli bir dil. Başlarda bir tık zorlayabilir farklı bir alfabe olduğu için ama üstesinden gelinemeyecek zorlukta değil. Ayrıca Türkçe gibi Ural-Altay dil ailesinde yer aldığı için yabancılık çekmeyeceğini düşünüyorum bu açıdan değerlendirildiğinde.

Hocam hangisinden başlasam bilmiyorum, sizce bu hayalim gerçek olur mu? Çevremdekiler bunun çok zor olduğunu söylüyorlar.
Ben zaten İngilizce'yi orta seviye biliyorum. İtalyanca öğrenmeye başladım ama bir yandan İngilizce öğrenmeye devam ediyorum. Çok kolay ve rahat.

İspanyolca. Kariyer yapmak istiyorsan Çince, Arapça veya Almanca.

Proje imam hatipte okuduğum için Arapça görüyorum. Bayağı zor bir dil benim için. Harekesiz okuyamıyorum bile.

Ben zaten İngilizce'yi orta seviye biliyorum. İtalyanca öğrenmeye başladım ama bir yandan İngilizce öğrenmeye devam ediyorum. Çok kolay ve rahat.
Hocam sil için hangi uygulamayı önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı