Kağıtta yazan Arapça metnin Türkçesi nedir?

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Kiradaki evimizi kiracı çıktıktan sonra tadilat ediyorduk. Mutfağı komple değiştiriyoruz. Eski mutfağı kırarken fayansın arkasında böyle bir kağıt buldum. Kağıttaki metinde yazan şeyler nedir?

P_20220403_175926.jpg

P_20220403_175936.jpg

Son düzenleme:
Pek emin değilim ama bereket duası (ya da türevi) olabilir. Genelde mutfağın bir noktasına ya da kapısına asılır.

Ama bir imama sormak daha makbul. Bu tür şeylere inanmam pek, büyüyünün de mutfağa konmayacağını düşünüyorum

Evin satılması ve kaza beladan korunması için yazılıyor diye biliyorum. Çoğunlukla lambaların giriş yerlerine, duvar boşluklarına koyuyorlar diye biliyorum.

Eğer yanlış bilmiyorsam "Ebced cemedün cedhüd elüh lemah kemah senah eyalatin vetenlün el sefeletün meskulatün yâ Rahmelefu ve kabbil velâ havle vela kuvvete illâ billahil aliyyil azim."

Telefonunuza Google çeviri uygulamasını indirip kamera ile çevirme özelliği ile bakmayı denediniz mi?
Google Lens ile çevirmeyi dene.

Google Lens ile çevirmeye çalıştığımda şöyle bir sonuç çıkıyor;

888 11 am 664

Lt Bahr Alaa

mo'ya

O yaşlı

Saat ham ku

renk

Vahhabilik

Jadali Bar Faraqat şimdi Bliss'ten basıldı

Ve

niş

onun kızı

ve üzerinde

Ben Khowa ve Juraber Ast Khoud

Ve o düşmanlık ve kin 51 81

Zirve gününe kadar

Sağ

ve özel ol

Ve Khedei'nin hakkı

Ve

korusun

,

KLOON

Google Lens ile çevirmeye çalıştığımda şöyle bir sonuç çıkıyor;

888 11 am 664

Lt Bahr Alaa

mo'ya

O yaşlı

Saat ham ku

renk

Vahhabilik

Jadali Bar Faraqat şimdi Bliss'ten basıldı

Ve

niş

onun kızı

ve üzerinde

Ben Khowa ve Juraber Ast Khoud

Ve o düşmanlık ve kin 51 81

Zirve gününe kadar

Sağ

ve özel ol

Ve Khedei'nin hakkı

Ve

korusun

,

KLOON
Yanlış çevirmişsiniz

Yanlış çevirmişsiniz

Biraz daha net taradım, şu şekilde çıktı;

11888 666 sabahı, uzun ölüm saatinin bittiği vakit, çekişme, Rab olan Allah'a itaatin sevinci, havanızın uykusu, elinin havası ve insanların helak olması hakkındadır. ellerinizi, düşmanlarınızı boğazlamayı, Allah b. Belkıs'ı ve Ali ile aranızda müşrik olanı hazırlamak.

Geri
Yukarı