Kaleci eldiveni önerisi

Aokiee

Hectopat
Daha fazla  

Bilgili arkadaşlar varsa yukarıdaki iki eldiven arasında kaldım. Arkadaşlar sizde hangisini neden almalıyım?

Nerede kullanacağını da yazsaydın da biz de ona göre yorum yazsaydık. Çim sahada mı yoksa halı sahada mı? Bu arada da ikisi de aynı ve 3 bilemedin 4 maç çıkardıktan sonra avuç içi kısmı deforme olacak. Soyulacak. Eğer sadece halı sahada kullanacaksan kesinlikle 3 maç sonra deforme olurlar. İster 2 bin liralık eldiven al istersen 200 liralık eldiven al hepsi aynı sonu yaşıyor. O yüzden eğer sadece halı sahada kullanacaksan inan aldığın markanın pek bir önemi yok. En az 10 kaleci eldiveni eskitmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim. Kaleci eldiveni alırken kemikli modelleri almanı tavsiye ederim.

Nerede kullanacağını da yazsaydın da biz de ona göre yorum yazsaydık. Çim sahada mı yoksa halı sahada mı? Bu arada da ikisi de aynı ve 3 bilemedin 4 maç çıkardıktan sonra avuç içi kısmı deforme olacak. Soyulacak. Eğer sadece halı sahada kullanacaksan kesinlikle 3 maç sonra deforme olurlar. İster 2 bin liralık eldiven al istersen 200 liralık eldiven al hepsi aynı sonu yaşıyor. O yüzden eğer sadece halı sahada kullanacaksan inan aldığın markanın pek bir önemi yok. En az 10 kaleci eldiveni eskitmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim. Kaleci eldiveni alırken kemikli modelleri almanı tavsiye ederim.
Hocam halı sahada kullanacağım ancak eninde sonunda hepsi deforme oluyor diyerek maç başı eldiven mi alalım daha öncede adidas kullandım şuan 450TL ye satılan kipsta eldivene göre hem başlangıçta hem ömründe hemde bitmiş halindeki kullanılabilirlik aynı değildi. Sizin dediğiniz olay ya çok ucuz eldivenlerde ya da profesyonel ham lateksten yapılan eldivenlerde yaşanır. Bu tür eldivenlerde 3.maç deforme olması ürünün ya çakma olduğunu ya da adam gibi kullanılmadığı söyler. Ayrıca sakatlık olmadıkça da kemikli eldiven kullanmanın hiçbir yararı yok boşuna para ve performans israfı.

Halı saha çim sahaya benzemez. Çim sahada da, Halı sahada da çok pahalı eldivenler de kullandım. Halıya sürtünme yüzünden sen istediğin kadar iyi kaleci eldiveni alsan da deforme olacaktır. Alacağın eldivende 3-5 maç sonra deforme olacaktır. Maç başı eldiven al demedim. Çok pahalı eldivene gerek yok dedim. Zaten 1500-2000 liralık eldivenler de başlangıç seviyesinde ve malzeme olarak çabuk yıpranan türde olacaktır. Adidas, Reusch, Uhlsport, Nike, Puma, Dekatlon vb bir sürü marka kullandım. Eğer halı sahada kullanılacaksa çim sahaya göre çok daha çabuk deforme oluyorlar. Sakatlık olmadıkça kemikli eldiven kullanmanın yararı yok demeni anlamadım. Sakatlık olup olmayacağını nasıl kestirebiliyorsun? Amaç zaten doğacak sakatlıkları en aza indirmek. Kemiksiz eldiven kullandığım zamanlar 3 kez parmağım çatladı. Bir kez de bileğim burkuldu. Hatta parmaklarım sırf bu yüzden biraz yamuk. Sırf o yüzden kemikli eldiven kullanıyorum. Halı sahada alan dar oyuncu sayısı kalabalık olduğu için rakipler 2 metre dibinden kaleye füze yolluyor. Haliyle de parmaklar yakın mesafede zarar görebiliyor. Bir de kemikli eldivenler o kadar da pahalı değil. Eğer halı saha için kullanılacaksa 600-1000 liraya kemikli eldivenler var. Tabii kullanıp kullanmamak sana kalmış herkes kullanamaz. Eğer eldiven alacaksan markayı bir de Hepsiburada gibi sitelerde arat. Daha önce kullanıp orada yorum yazanları oku. Çabuk deforme oluyor mu olmuyor mu? Kavraması nasıl? En iyi o yorumlar sana yardım eder.

Halı saha çim sahaya benzemez. Çim sahada da, Halı sahada da çok pahalı eldivenler de kullandım. Halıya sürtünme yüzünden sen istediğin kadar iyi kaleci eldiveni alsan da deforme olacaktır. Alacağın eldivende 3-5 maç sonra deforme olacaktır. Maç başı eldiven al demedim. Çok pahalı eldivene gerek yok dedim. Zaten 1500-2000 liralık eldivenler de başlangıç seviyesinde ve malzeme olarak çabuk yıpranan türde olacaktır. Adidas, Reusch, Uhlsport, Nike, Puma, Dekatlon vb bir sürü marka kullandım. Eğer halı sahada kullanılacaksa çim sahaya göre çok daha çabuk deforme oluyorlar. Sakatlık olmadıkça kemikli eldiven kullanmanın yararı yok demeni anlamadım. Sakatlık olup olmayacağını nasıl kestirebiliyorsun? Amaç zaten doğacak sakatlıkları en aza indirmek. Kemiksiz eldiven kullandığım zamanlar 3 kez parmağım çatladı. Bir kez de bileğim burkuldu. Hatta parmaklarım sırf bu yüzden biraz yamuk. Sırf o yüzden kemikli eldiven kullanıyorum. Halı sahada alan dar oyuncu sayısı kalabalık olduğu için rakipler 2 metre dibinden kaleye füze yolluyor. Haliyle de parmaklar yakın mesafede zarar görebiliyor. Bir de kemikli eldivenler o kadar da pahalı değil. Eğer halı saha için kullanılacaksa 600-1000 liraya kemikli eldivenler var. Tabii kullanıp kullanmamak sana kalmış herkes kullanamaz. Eğer eldiven alacaksan markayı bir de Hepsiburada gibi sitelerde arat. Daha önce kullanıp orada yorum yazanları oku. Çabuk deforme oluyor mu olmuyor mu? Kavraması nasıl? En iyi o yorumlar sana yardım eder.
Hocam ilk mesajdaki 1.eldiven haricinde Reusch'un 950TL lik bir eldivenini buldum. Sizin dediğinize göre ikiside aşağı yukarı aynı ömüre sahip ancak Reusch diğer eldivene göre fiyatına da bakılarak iyi bir tutuş vesaire gösterir mi kısaca sen hangisini tercih ederdin? Ayrıca ikisi hakkında da ömrü hakkında bir yorum göremedim.

Eldiven:

Son düzenleme:
Hocam ilk mesajdaki 1.eldiven haricinde Reusch'un 950TL'lik bir eldivenini buldum. Sizin dediğinize göre ikisi de aşağı yukarı aynı ömüre sahip ancak Reusch diğer eldivene göre fiyatına da bakılarak iyi bir tutuş vesaire gösterir mi kısaca sen hangisini tercih ederdin? Ayrıca ikisi hakkında da ömrü hakkında bir yorum göremedim.

Eldiven:

Hocam fiyatı yüksek diye daha kaliteli olacak anlamı çıkarmayın. Sonuçta bunlar latex malzeme ile yapılıyor ve amatör kaleciler için. Kavramaları ve tutuş hissi hemen hemen aynı olacaktır. Yani tipleri de zaten fotolardaki gibi olmuyor hepsinin tipi de şekli de aynı olacak. Reusch modelinin yurt dışı yorumları pek iç açıcı değil. Amazon'da aratırsan 5-6 yorum yapılmış ve lateks malzemesi kötü tutuşu kötü ve çabuk deforme olmuş falan denmiş. Bak mesela aynı markanın farklı bir modelinin Reusch Serathor 511 yorumlarını incelersen kimisi alır almaz çok güzel çok beğendim demiş ama kimisi de 1 aylık kullanım sonrasında ürünü aldığına pişman olmuş fotoğrafını atayım adam daha yeni almış ve halı saha da ne hale gelmiş. Yani demem o ki yıpranma ve avuç içi ve parmaklardaki aşınmalar senin kullanımına da bağlı. Çok iyi bir kaleciysen ve devamlı kurtarışlar yapıyorsan o vakit eldiven çok dayanmayacaktır. Normal kaleye geçip aşırı uçmuyorsan halı ile temasın çok değilse daha uzun soluklu dayanır. Benim aldığım eldivenler genelde 3-5 maç içinde yıpranmaya başlar. O yüzden halı saha için pahalı eldivenlere yönelmiyorum. 300-500 liralık eldivenler de işimi görüyor. Zaten 2 sene önce 300 lira olan eldivenler şimdi 1000-1500 liraya satılıyor. Çünkü ekonomi kötü. Her şeyin fiyatı 5-6 kat arttığı için bu ucuz dayanıksız eldivenler bile şimdilerde 1000 lira üstüne bile satılıyor. Oysa iki sene önce bu fiyatın dörtte birine satılıyordu. Gerçekten deforme olmasın elimin kıvrımlarını tam kavrasın topu tek elle bile tutabileyim dersen o zaman 7000-8000 üstü fiyatta eldivenler işini görür ama altı üstü halı saha maçı olduğu için gerek yok. İşin özü 500 liralık eldiven de 1500 liralık eldiven de elinde aynı şekilde duracak. Hatta fotoda ne güzel duruyordu pahalı eldiven gibi görünüyordu ama gerçeği ucuz eldivenler gibi diyebilirsin. Bence Trendyol yerine Hepsiburada sitesinden araştırmanı yap. Çünkü orada en çok yorum alan eldivenleri araştırabilirsin. Kullananların yorumları önemli. Bu arada alacağın eldiven aşındı ya da deforme oldu diye takma o şekilde de 5-6 ay rahat kullanırsın. İkisi arasında kalırsam ben Reusch markasını tercih ederdim. En azından aşınması Puma ya da Nike göre daha geç olur.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı22.PNG

1713084018888.png

Hocam eldivenlerin genelinde böyle tutarsız yorumlar oluyor veya hiç yorum yapılmıyor. Reusch'un bu düzeylerde bir iki eldivenini buldum ancak onlardada yorum yok veya çok kötü denilmiş. Allahınızı seviyosanız aldıktan sonra yorum yapın şunlara. Sanırım Puma'yı alacağım. Ayrıca tecrübene sığınarak daha önce 7 numara eldiven kullandım sadece yüzük parmağım vuruyordu elimin uzunluğu 19 cm avuç genişliğide 21 cm. 8 numara almayı düşünüyorum ancak ölçülere bakıncada 8 ila 9 arasında kalıyorum ama daha önce 7 numara olduysa 8 numara alayım diyorum. Şu bedenide halledelimde bitsin artık teşekkür ederim bu arada desteğin için forumda kalecilik ile alakalı bir şey soruyoruz gören olmuyor, eyvallah.

Rica ederim hocam. Eğer önceden 7 kullanıyorsan en fazla 8 al. Çünkü kullandıkça az da olsa genişleme yapar. O yüzden 9 sana büyük gelir. Top kavramada sorun yaşarsın. Bir de maça çıkmadan önce eldivenin avuç içlerini biraz ıslat. (aşırı değil. Profesyonel kaleciler genelde maç esnasında avuç içlerine bu yüzden tükürür.) Bu top tutuşunu arttırır. Ve yıpranmayı azaltır Şimdiden hayırlı olsun.

@Hectorjulian Dostum bende 8 senedir pumanın kemikli eldivenini kullanıyorum. Artık miladını doldurdu, bu yüzden yeni bir kemikli eldiven almayı düşünüyorum. Aynı senin gibi düşünüyorum istediğin kadar kaliteli eldiven al halı saha zeminindeki kaucuklar yüzünden çok çabuk aşınıyor bu yüzden kullandığın ya da önerebileceğin kemikli eldiven varsa cevap olarak yazarsan sevinirim.

@Hectorjulian Dostum bende 8 senedir pumanın kemikli eldivenini kullanıyorum. Artık miladını doldurdu, bu yüzden yeni bir kemikli eldiven almayı düşünüyorum. Aynı senin gibi düşünüyorum istediğin kadar kaliteli eldiven al halı saha zeminindeki kaucuklar yüzünden çok çabuk aşınıyor bu yüzden kullandığın ya da önerebileceğin kemikli eldiven varsa cevap olarak yazarsan sevinirim.

Hocam Puma'yı 8 sene kullanabildiysen aynı markadan hatta modelden bir tane daha al derim. Boşuna başka kullanmadığın ve bu yüzden de bilmediğin markalara yönelip keşke almasaydım demezsin. Zaten eğer 3000 liranın üstüne çıkmadıktan sonra piyasadakilerin yıpranma dayanıklılığı ve tutuş yeteneği genelde aynı oluyor. Yani 500 liralık da alsan 1500 liralık da alsan kalite olarak birbirine yakın oluyorlar. Ben 1 senedir Mediterian Kemikli modeli kullanıyorum. Avuç içlerinde ve parmaklarda hafif yıpranmalar dışında dikişlerde bir sorun yok. Delinme de olmadı. Bilek bandajlı da hala iyi. Yani öyle ahım şahım bir top kavrayışı olmasa da benim işimi fazlasıyla görüyor.

Şimdilik halısahada kullandığım eldiven

Yeni konular

Geri
Yukarı