Çözüldü Kali Linux kurulum sonrası Wi-Fi görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thesky292

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 3700x
Asus Rog Strix Nvidia RTX 3080 Ti
Kingston Fury Beast 32GB(16x2)
TUF Gaming B450M-PRO 2
LG UltraGear 27" 1ms 165hz
Problem başlıktaki gibi. Kullanmadığım eski bilgisayarıma Kali Linux kurmaya karar verdim. Yaklaşık 4 saat kuruluma uğraştım. Ama şaka gibi Wi-Fi gözükmüyor. Network Manager de yapılan true false ayarını da yaptım. Neredeyse her şeyi denedim ama olmuyor. Tekrar setupla uğraşmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Deneyeceğim hocam son durumu bildiririm.

Evet hocam eski atom işlemcili bir laptop vardı kullanılmıyordu bende sanal makinede kullanacağıma laptopa yükledim.

Denedim zaten indirilmiş ve en güncel sürüme sahip diyor.
sudo apt install firmware-realtek ve reboot et bir de.
Problem başlıktaki gibi. Kullanmadığım eski bilgisayarıma Kali Linux kurmaya karar verdim. Yaklaşık 4 saat kuruluma uğraştım. Ama şaka gibi Wi-Fi gözükmüyor. Network Manager de yapılan true false ayarını da yaptım. Neredeyse her şeyi denedim ama olmuyor. Tekrar setupla uğraşmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Virutualbox mı wmvare mi?

Kablolu net baglayip sudo apt install network-Manager-GNOME   yap. Reboot at at.

Deneyeceğim hocam son durumu bildiririm.

Pardon hocam direk makineye kurmuşsunuz ben sanal makine sandım.

Evet hocam eski atom işlemcili bir laptop vardı kullanılmıyordu bende sanal makinede kullanacağıma laptopa yükledim.

Kablolu net baglayip sudo apt install network-Manager-GNOME   yap. Reboot at at.

Denedim zaten indirilmiş ve en güncel sürüme sahip diyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı