Kali Linux Steam Kurulumu

Galeano

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, Wİndows'la performans ve ısınma sorunu yaşadığım virüslerle bir türlü başa çıkmadığım ve yazılıma meraklı olduğum için bu gün bilgisayarıma Kali Linux kurdum, açıkcası biraz zorlanıyorum özellikle program kurmak çok sıkıntılı oluyor, oynadığım tek oyun olan Dota 2 için steam kurmam gerekli ama bir türlü beceremedim en basit yolundan kurmama yardımcı olabilecek var mı?

Kali Linux günlük kullanım için yazılmış bir işletim sistemi değil. Onun yerine eğer Linux'ta yeniyseniz Ubuntu veya Mint öneririm. Onun dışında Kali Linux, Debian 7 (Wheezy) sürümünü baz almış bir dağıtım. Yani Kali için değil de Debian Wheezy için aramalısın Steam'i.

Bilgi için teşekkürler, asıl amacım kendimi yazılımda geliştirmek ve pentest araçlarını kullanarak bir şeyler öğrenmek ama dediğim gibi oynadığım tek oyun Dota 2 akşamları 1-2 saat oynarım.

Bilgi için teşekkürler, asıl amacım kendimi yazılımda geliştirmek ve pentest araçlarını kullanarak bir şeyler öğrenmek ama dediğim gibi oynadığım tek oyun Dota 2 akşamları 1-2 saat oynarım.
Yine de kurmak istiyorsanız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine de kurmak istiyorsanız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"sudo apt-get install realpath" Komutunu girdiğimde
"Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package realpath" çıktısını alıyorum atladığım bir yer var sanırım video almanca olduğu için yazılanları pek anlamadım.​

Kardeşim ben ubuntu linux mint ve pardusu kullandım arayüz kolaylığı istiyosan mint hız istiyosan hem mint hem ubuntu istediğini seç pardusu sevdim ama pek hızlı değil zaten oyun oynayacaksan windows da kalmanı tavsiye ederim nedeni ise linuxlar ağırlıklı olarak iş amaçlıdır yazılım amaçlıdır vs.

Dostum yukarda Kali kurma sebebimi söyledim, öyle oyun hastasıda değilim oynadığım tek oyun Dota 2 ve Linux ile uyumlu sadece yeni olduğum için kurmakta zorlanıyorum. Kali kurmadan önce araştırdım zaten aklıma en çok yatan amacıma en yakın olanı kurdum sadece öğrenmeye çalışıyorum.

Dostum yukarda Kali kurma sebebimi söyledim, öyle oyun hastasıda değilim oynadığım tek oyun Dota 2 ve Linux ile uyumlu sadece yeni olduğum için kurmakta zorlanıyorum. Kali kurmadan önce araştırdım zaten aklıma en çok yatan amacıma en yakın olanı kurdum sadece öğrenmeye çalışıyorum.

Ozaman şöyle yap windowsun yanına kurarak hepsini dene en sevdiğinide kullan

"sudo apt-get install realpath" Komutunu girdiğimde
"Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package realpath" çıktısını alıyorum atladığım bir yer var sanırım video almanca olduğu için yazılanları pek anlamadım.​
Repository eklemen gerek. @lainnyone 'ün dediği gibi sanal bilgisayar olarak kur bence de.

Hocam kurdum artık daha fazla uğraşmak sitemiyorum Windows kurulu iken açar açmaz cayır cayır yanmaya başlayan laptop 24 saattir açık neredeyse ve en ufak bir ısınma veya performans sorunu yok gayet memnunum dediğim gibi sadece Linux kullanmayı öğrenmem gerek

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı