Yazılım Kali sistem kasıyor

Tyoxl

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben Kali Linux kullanıcısıyım yakın zaman HP Victus model laptop aldım Kali Linux veya herhangi bir sanal makine kurduğum zaman kasıyor ve geç açılıyor Kali'ye 6 GB Windows 10 sanal makineye 6 GB RAM verdim ve kasması geçmedi 4 çekirdek kullanıyor ikisi de işlemcim i5 13500H M.2 SSD kullanıyorum işlemcimin sanallaştırma ayarı BIOS'da açık Windows'ta kullanılıyor gözüküyor SSD de boş yerim de var sıfırdan kurulum yaptım Kali ve Linux'u ve bunları yaptığım halde hâla kasmaya devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Herkese merhaba. Ben Kali Linux kullanıcısıyım yakın zaman HP Victus model laptop aldım Kali Linux veya herhangi bir sanal makine kurduğum zaman kasıyor ve geç açılıyor Kali'ye 6 GB Windows 10 sanal makineye 6 GB RAM verdim ve kasması geçmedi 4 çekirdek kullanıyor ikisi de işlemcim i5 13500H M.2 SSD kullanıyorum işlemcimin sanallaştırma ayarı BIOS'da açık Windows'ta kullanılıyor gözüküyor SSD de boş yerim de var sıfırdan kurulum yaptım Kali ve Linux'u ve bunları yaptığım halde hâla kasmaya devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sanal makinede ekran kartı hafızasını arttırdınız mı?

Sanal makine değil de WSL'e bir şans verebilirsin.

Sanal makine değil de WSL'e bir şans verebilirsin.

Bunu deneyeceğim teşekkürler.

Ekran kartı hafızasını arttırdım fakat değişen bir şey olmadı. Arkadaşımla sanal makine özellikleri birebir aynı fakat o böyle bir sorunla karşılaşmıyor
Ayrıca Linux açılma ekranında loading initial ramdisk kısmında çok uzun kalıyor 5 dakikada açılıyor tamamen açıldığında da kasma devam ediyor

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Benim çözüm yolum şu şekildeydi ; Yazacağım kodlardan önce windows güvenliğinde çekirdek yatımını tamamen kapatın ve resetleyin bilgisayarı daha sonra, 1- Windows PowerShell'i yönetici olarak başlatın. 2- bcdedit /set hypervisorlaunchtype off bu kodu yazın. 3-bcdedit /set hypervisorlaunchtype auto bu kodu yazın. 4-
powercfg /powerthrottling disable /path "C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\x64\vmware-vmx.exe" vmware dosya yolunuz yazın koda. daha sonra bilgisayarı yeniden resetlediğiniz zaman düzelmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı