Kalori açığı nasıl bırakılır?

Onurcan52

Picopat
Daha fazla  
Kalori açığı yaptığımı düşünüyorum fakat 6 aydır fittness a gitmeme rağmen bir şeyde hata yapıp aynı kiloda kalıyorum. Yaşım 16, 178 boyum var ve 95 kiloyum. 90'ı 6 ay boyunca göremedim. 92'den 99'a geri çıktığım bile oldu ama bir türlü kilo veremedim. Kalori açığı yaparak kaslarımı çok kaybetmeden yağ vermek istiyorum. Günlük normal ihtiyaç kalorim 2800 ben 1500 kalori almanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Takviye olarak protein tozu da alıyorum (günlük 2 ölcek ve günlük almam gereken protein 170 gr). Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalori açığı yaptığımı düşünüyorum fakat 6 aydır fittness a gitmeme rağmen bir şeyde hata yapıp aynı kiloda kalıyorum. Yaşım 16, 178 boyum var ve 95 kiloyum. 90'ı 6 ay boyunca göremedim. 92'den 99'a geri çıktığım bile oldu ama bir türlü kilo veremedim. Kalori açığı yaparak kaslarımı çok kaybetmeden yağ vermek istiyorum. Günlük normal ihtiyaç kalorim 2800 ben 1500 kalori almanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Takviye olarak protein tozu da alıyorum (günlük 2 ölcek ve günlük almam gereken protein 170 gr). Yardım ederseniz çok sevinirim.

1-bu kadar protein almana gerek yok
2- kalori acıgı en fazla günlük kaloriden 400-600 daha az alınarak yapılır.
3-yağlı Fast food tarzı şeyleri bırak.
4-salata tarzı yeşillik sebze ürünler yersen muhakkak kilo verirsin.

Ayrıca "paket" olan ürünleri de tüketme içinde protein var diye. Örneğin : Banvit'in Schnitzel, Nugget gibi market ürünleri. Protein alacaksan temiz ve saf olarak al. Bence kaslarımı kaybetmeden kafasından çık ve bir an önce sert bir diyet + spora devam et. Önce zayıfla, sonra kas yüklemesi zaten yaparsın. Kilon boyuna göre çok fazla. O yüzden saf bir şekilde, paket ürünlerden kaçınarak ve alabildiğin en az kaloriyi alarak beslenerek diyete başlayıp, sporuna devam ederek ilerle.

Ayrıca "paket" olan ürünleri de tüketme içinde protein var diye. Örneğin: Banvit'in schnitzel, nugget gibi market ürünleri. Protein alacaksan temiz ve saf olarak al. Bence kaslarımı kaybetmeden kafasından çık ve bir an önce sert bir diyet + spora devam et. Önce zayıfla, sonra kas yüklemesi zaten yaparsın. Kilon boyuna göre çok fazla. O yüzden saf bir şekilde, paket ürünlerden kaçınarak ve alabildiğin en az kaloriyi alarak beslenerek diyete başlayıp, sporuna devam ederek ilerle.

Kankam nasıl bir kalori açığı ve diyet yapacağımı bilmiyorum ve 6 aydır ağırlık antrenmanı + cardio yapıyorum onun hakkında bir bilgi verebilir misiniz?

Kilonuzun 1.6 katı proteinin yeterli olacağını düşünüyorum.

Kalori açığı konusuna gelince günlük aldığınız kalori miktarının 500 cal aşağısını almak ise yarayabilir. Ayrıc FatSecret uygulamasını kullanarak günlük aldığınız kalori miktarına da bakabilirsiniz.

Protein ağırlıkli, güzel idmanların olduğu bir programla hem kilo verebilir hem de kas kütlesi kazanabilirsiniz😀

Geri
Yukarı