Kalp ağrısı yaşıyorum

Bu ağrının bir adı vardı ama hatırlamıyorum. Kalbin kan pompalarken sinirlere sıkışması gibi bir olayı vardı. Herkeste oluyor bende de olduğu oldu. Sizde şiddetli biraz. Tıpta net olarak çözümü ve tanımı koyulmamış diye hatırlıyorum.

Bu ağrının bir adı vardı ama hatırlamıyorum. Kalbin kan pompalarken sinirlere sıkışması gibi bir olayı vardı. Herkeste oluyor bende de olduğu oldu. Sizde şiddetli biraz. Tıpta net olarak çözümü ve tanımı koyulmamış diye hatırlıyorum.

Ayda bir, 2 ayda 1 gibi sürelerle yaşadığını söylemiş. Yani sık sık yaşandığı söylenemez. Bu durumda arkadaşın söylediğiniz sorunu yaşıyor olma olasılığı yüksek, aklıma gelmemişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim de günlük adım sayım ortalama 20 bin. 25-26 olduğu oluyor. Ama bazen bende de oluyor dediğiniz şeyler. Çağımızın yiyecek içecek sanayisi ve tüketim ürünleriyle biz zaten en fazla 50-60'ı görürüz. 40'ımızda zaten baston taşırız bu şartlarda.

Hocam ölme riski her zaman var ama o sırada normaldeki halinden fazla değildir diye düşünüyorum. Üstüne yatmışsınız vücut tepki vermiş siz de biraz panik biri olduğunuzu için daha kötü hissettiniz muhtemelen. İçinizi rahat tutun. Yarın ama geç kalmadan sağlam bir hastaneye gidin

Psikolojik olmadığını düşünmen çok normal çünkü o acıyı gerçekten hissediyorsun. Zaten psikolojik olması da böyle bir şeydir, acıyı gerçekten hissedersin ancak psikolojik olduğuna kendin ikna olana kadar o acı geçmez. Çok panik olmuşsun ve sürekli bunu düşünüyorsun, bu yüzden acıyor ve sana psikolojik olmadığını hissettiriyor. Doktor değilim ve tabii ki teşhis koyamam ancak o kadar doktora gittiysen ve bir şey olmadığı söylendiyse, muhtemelen bir şey yoktur. Sana öleceğini hissettirecek kadar büyük bir durumsa gerçekten ciddi bir problem olması gerekir, bu kadar ciddi bir problem olsaydı emin ol doktorlar sorununun ne olduğunu tespit edebilirdi. Psikolojik olduğuna ikna olup düşünmemeye, panik olmamaya çalışman gerçekten zor, muhtemelen kalbinde bir sorun olmasa bile bunun için Dideral gibi damarları gevşetip seni rahatlatan bir ilaç alman gerekebilir, bunu da doktor yazar. Açıkçası bu şekilde düşünüyorum, yine de tedbiri elden bırakma farklı doktorlara da git, imkanın varsa özel bir doktora git daha da ilgili oluyorlar için rahat olur. Devlet hastaneleri genelde tahliller için vs. çok uğraştırıyor, uzak tarihlere gün veriyorlar. İmkanın varsa iyi bir özel doktor bulup ona git. Eğer o doktor da bir şeyin olmadığını söylerse bu sefer ikna olup bir psikoloğa görünmen iyi olabilir.
Doktora gittim ve riskli bir kalp ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Hepinize teşekkürler arkadaşlar. 6 Ayda bir kontrole gitmem gerekiyordu kaçak olduğu için fakat hiç gitmedim. Artışı erken teşhis edebilselerdi ilaçla bu durumu durdurabilirlermiş. Yapacak bişey yok iyi günler.

Doktora gittim ve riskli bir kalp ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Hepinize teşekkürler arkadaşlar. 6 Ayda bir kontrole gitmem gerekiyordu kaçak olduğu için fakat hiç gitmedim. Artışı erken teşhis edebilselerdi ilaçla bu durumu durdurabilirlermiş. Yapacak bişey yok iyi günler.
Konuyu başından sonuna kadar okudum ve takipçisi olacağım. Ameliyat olacak mısın? Bir de 2 defa gittiğini söylemişsin ama sanıyorum ki bilgisiz doktora denk gelmişsin erken teşhis edemediklerine göre. Doktor acemiliği yüzünden bu duruma düştün desek yanlış olmaz sanırım.

Çok geçmiş olsun hocam ameliyat ne zaman? Durumdan haberdar edin.

Arada sırada tüm insanlarda göğüs sıkışması yaşanır, iğne batması gibi hissedilir sanki. Nefes aldıkça batar. Bu birkaç dakika sonra kendiliğinden yok olup geçer. Eğer bu bahsettiğim şey ise normal, ama tabii ki başka bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir. Başka bir doktora daha gitmenizi öneririm.

Başka bir doktora daha gitmenizi öneririm
Arkadaş son mesajında riskli bir ameliyat olması gerektiğini belirtti.

Doktora gittim ve riskli bir kalp ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Hepinize teşekkürler arkadaşlar. 6 Ayda bir kontrole gitmem gerekiyordu kaçak olduğu için fakat hiç gitmedim. Artışı erken teşhis edebilselerdi ilaçla bu durumu durdurabilirlermiş. Yapacak bir şey yok iyi günler.
Çok geçmiş olsun. Biz hep yanınızdayız, güçlü kalın. Moralinizi yüksek tutun. Moralinizi yüksek tutarsanız atlatmanız çok daha kolay olur. Umarım sorunsuz bir şekilde bu süreci atlatabilirsiniz.

@Darqx, bilgilendirme için teşekkürler. Sadece ilk sayfayı okumuştum.

Geri
Yukarı