Kamera lensi nasıl korunur?

Rutkay Boyacı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Neredeyse 4 senedir Canon 700D ile beraber 18-135 ıs STM kit lens kullanıyorum. Bugün fotoğrafları çektikten sonra lensimin önünü kapatmak için lens kapağımı aradığımda nereye baktıysam bulamadım. Eve dönmeme neredeyse daha 7 gün var ve eve dönene kadar lensi nasıl korurum bilmiyorum. Ne yapmam gerekir? Yardımcı olur musunuz?

Merhabalar. Neredeyse 4 senedir Canon 700D ile beraber 18-135 ıs STM kit lens kullanıyorum. Bugün fotoğrafları çektikten sonra lensimin önünü kapatmak için lens kapağımı aradığımda nereye baktıysam bulamadım. Eve dönmeme neredeyse daha 7 gün var ve eve dönene kadar lensi nasıl korurum bilmiyorum. Ne yapmam gerekir? Yardımcı olur musunuz?
İçi süngerli koruma kılıfları/çantalarından alın.

Nerede oturuyorsunuz ? İstanbul ise Eminönün'de istediğin bir fotoğrafçıya gir bütün lens kapakları 5 lira.İstanbulda değil isen internetten sipariş verebilirsin.Bekleyemem acil dersen Fotoğraf makinesini lensini yere doğru tut.Yukarı doğru tutarsan
1- Lense Toz Dolar.
2- Yan tutarsan insanlara yoldaki bir takım demirlere ışık direklerine çarpabilir.
Onlarda işini görmezse 5-10 liraya ufak bir çanta bul onu içine koy hiçbirşey olmaz.

Bazı lensler(L serisi) çikolata kavanozu kapağı ile benzer çapa sahip. Olmazsa taşıma çantana dikkatlice koyarsın. O kadar büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Nerede oturuyorsunuz? İstanbul ise eminönün'de istediğin bir fotoğrafçıya gir bütün lens kapakları 5 lira. İstanbul'da değil isen İnternet'ten sipariş verebilirsin. Bekleyemem acil dersen fotoğraf makinesini lensini yere doğru tut. Yukarı doğru tutarsan.
1- Lense toz dolar.
2- Yan tutarsan insanlara yoldaki bir takım demirlere ışık direklerine çarpabilir?
Onlarda işini görmezse 5-10 liraya ufak bir çanta bul onu içine koy hiçbir şey olmaz.

İzmir'de yaşıyorum fakat şu anda tatildeyim İnternet'ten sipariş vericeğim büyük ihtimalle. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim dediklerinize uyacağım umarım bir sorun yaşamam.

Geri
Yukarı