Kasada elektirk kaçağı var

merto14

Centipat
Daha fazla  
Anakartin arkasina sungerimsi ince poset gibi bir şey koydum tam anakartin boyutunda ama hala kasada elektrik var, bu normal mi anlamadim. Elektrik carpti ama fazla degil, PSU yeni sifir yani.
20240512_211823.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 20240510_235928.jpg
    20240510_235928.jpg
    344,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Elektrik carpmiyor ama 1 haftadir boyleymis yeni fark ettim

Kablolardan degil ama elektrik carpmiyor dokununca filan.

Ama kontrol kalemini kasaya elimide kasaya degdirince kacak kayboluyor.
PCI 24'lü soketi söktüğünüzde kaçak devam ediyorsa, PSU'da sorun var demektir. Üretim hatalı.
Not: Prizinizde topraklama yoksa çalışırken oluşturduğu statik elektrikten dolayı sorun oluşuyor olabilir.

Son düzenleme:
PCI 24'lü soketi söktüğünüzde kaçak devam ediyorsa, PSU'da sorun var demektir. Üretim hatalı.
Not: Prizinizde topraklama yoksa çalışırken oluşturduğu statik elektrikten dolayı sorun oluşuyor olabilir.

Yedek PSU ile denedim yine var sorun PSU'da degil acaba anakarta monte edilen vidalardan dolayimi ne yapmam lazim oyle bir şeyse?

Yedek PSU ile denedim yine var sorun PSU'da degil acaba anakarta monte edilen vidalardan dolayimi ne yapmam lazim oyle bir şeyse?
Bu konuyu okumanızı öneririm.

Sorunu cozdum. Evde ses sistemi var ve onu kullandigim icin 3'lu cogaltici almistim, onu cikardim ve şu an kacak yok. Bir de anakartin arkasina ince poset gibi yumusak bir şey koydum, o dursa bir şey olur mu ya da faydasi olur mu? Eski sistemde anakartin arkasinda bir şey vardi cunku.

Dosya Ekleri

• 20240512_224904.jpg
    20240512_224904.jpg
    86,9 KB · Görüntüleme: 11
Sorunu cozdum. Evde ses sistemi var ve onu kullandigim icin 3'lu cogaltici almistim, onu cikardim ve şu an kacak yok. Bir de anakartin arkasina ince poset gibi yumusak bir şey koydum, o dursa bir şey olur mu ya da faydasi olur mu? Eski sistemde anakartin arkasinda bir şey vardi cunku.
Bu 3'lü çoğaltıcı evimi yakacaktı bi ara. :) Eski anakarttaki ısı yalıtıcı bir şey olabilir. Bence çıkarın. Çok ısınırsa erir yapışır falan uğraşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı