Kasadan cızırtı sesi geliyor

erdem0666

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. gaming.gen.trden kasayı yeni aldım 3 gün oldu. Kendi Windows 10'umu kurdum ama kasadan cızırtı sesi geliyor. Devamlı hiç susmuyor ve bu sesten çok rahatsız oldum. Kasanın içini inceledim. İnternette çözümlerini buldum. Denedim olmadı, yardımcı olun. Bu sese kafayı taktım bir türlü cızırtı sesi gitmiyor.

Arkadaşlar iyi günler. gaming.gen.TR'den kasayı yeni aldım 3 gün oldu. Kendi Windows 10'umu kurdum ama kasadan cızırtı sesi geliyor. Devamlı hiç susmuyor ve bu sesten çok rahatsız oldum. Kasanın içini inceledim. İnternette çözümlerini buldum. Denedim olmadı, yardımcı olun. Bu sese kafayı taktım bir türlü cızırtı sesi gitmiyor.

Kasanın içini açıp bakabilir misiniz yanlış takılan bir parça var mı?

Yükte veya boşta fark etmeksizin bu ses hep aynıysa montaj hatasından kaynaklanıyordur muhtemelen.

Mesela fanları son hız çalıştırdığınızda seste değişme oluyor mu? Ya da yükteyken bir azalma veya artma oluyor mu? Eğer olmuyorsa kuvvetle muhtemel montaj hatası var.

Arkadaşlar iyi günler. gaming.gen.TR'den kasayı yeni aldım 3 gün oldu. Kendi Windows 10'umu kurdum ama kasadan cızırtı sesi geliyor. Devamlı hiç susmuyor ve bu sesten çok rahatsız oldum. Kasanın içini inceledim. İnternette çözümlerini buldum. Denedim olmadı, yardımcı olun. Bu sese kafayı taktım bir türlü cızırtı sesi gitmiyor.

Muhtemelen PSU'dan geliyordur. Coil whine bu. Zararlı bir durum değil. Ama yine de içinin rahat etmesi için kasanın fanlarını bir saniyeliğine durdur ses kesilecek mi? Eğer kesilmezse coil whine var geçmiş olsun.

Yükte veya boşta fark etmeksizin bu ses hep aynıysa montaj hatasından kaynaklanıyordur muhtemelen.

Mesela fanları son hız çalıştırdığınızda seste değişme oluyor mu? Ya da yükteyken bir azalma veya artma oluyor mu? Eğer olmuyorsa kuvvetle muhtemel montaj hatası var.

Bende de aynı sorun var yükte elektrik cizirtisi geliyor çünkü evdeki şartellerin gücü düşük kettle çalısırken bile oluyor.

Bende de aynı sorun var yükte elektrik cizirtisi geliyor çünkü evdeki şartellerin gücü düşük kettle çalısırken bile oluyor.
Kasayı aldım başkasının evinde denedim sorun yok ama benim evde yükde deliriyo ses.

Yeni konular

Geri
Yukarı