Kasayı sökmeden kule tipi soğutma monte edilir mi?

yusuf_emir_cnd

Picopat
Daha fazla  
RAM
G-skill 3600mhz 2×8gb
Ekran kartı
Asus rtx 3060 dual
Anakart
B660 mk d4
İşlemci
İ5-12400
i5 12400 işlemcim için SE 214 XT soğutucusu aldım. Kendim monte edeceğim. Kasa parçalarını ayırmak istemiyorum (ekran kartı RAM vs). Kasanın arkasını açıp, LGA1700 soketini oradan yerleştirip, sonra kasayı yatırıp, soğutucuyu monte edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani çıkarmanda da bir problem yok ekran kartı ve RAM en kolay takılıp çıkarılan parçalar. Ama çıkarmadan da yapabilirsin.

i5 12400 işlemcim için SE 214 XT soğutucusu aldım. Kendim monte edeceğim. Kasa parçalarını ayırmak istemiyorum (ekran kartı RAM vs). Kasanın arkasını açıp, LGA1700 soketini oradan yerleştirip, sonra kasayı yatırıp, soğutucuyu monte edebilir miyim?
Temiz kafayla hepsini söküp hem tozlarını alıp bakım yapmak varken ne gerek var?

Rahat montaj alanı için RAM ve ekran kartını anakarttan ayırmak önemli. Vidaları sıkarken elin kayar RAM ya da ekran kartına basarsın sokette bölünürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok zorlanırsınız hocam. Tornavida ile vidalama yaparken vb. problem yaşayabilirsiniz. O yüzden anakartın üzerindeki bileşenleri sökmek en mantıklısı.

Sadece ön ve arka paneli açarak evet yapabilirsiniz. Ama ekran kartı rami söküp yapmak daha kolay olur hem temizlersiniz de elinize geçmişken.

Parçaları yanlış takma ihtimalin yok ki. 😃

Kabloları falan diyorum hocam daha önce hiç sökmedim kasayı yavas yavas öğrenmek için bunu kendim takmak istiyorum ama sıfırdan sökmeye cesaret edemiyorum.

Mesela ekran kartında şu anda bağlantı kablolarından biri boşta onu falan takabilirim yanlislikla sonra kart falan yanar bir soğutucu yapacağız diye sistemden olmayalım.

Son düzenleme:
Mesela ekran kartında şu anda bağlantı kablolarından biri boşta onu falan takabilirim yanlislikla sonra kart falan yanar bir soğutucu yapacağız diye sistemden olmayalım.

Hangi kablodan bahsediyorsun? Kartın 8 pinse PSU'dan gelen 8+8 kablonun boşta kalan kısmını diyorsan o iki kablo aynı şey ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı