Kasko sigorta çekici hizmeti için ödeme yapar mı?

orge

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Profil Kapağı
1525473624
Arkadaşlar merhabalar,

Cumartesi gecesi saat 2 civarı aracımla çok kötü bir yerde yolda kaldım. Kaldığım yolda çok sapa bir yer zifiri karanlık köy yolu gibi çok bozuk bayırlı bir yerdi. Aracım direk oturdu çukurlardan dolayı ve ne yaptıysam hareket ettiremedim. Aracım da full kasko var ve bir iki sefer aradım ama ulaşamadım. Özel çekici çağırmak zorunda kaldım. Sabahı bekleyecek halde değildim sonuçta zor durumdayım. Çekici fatura kesti ve bu fatura ile kasko ya başvurursan sana ödeme yaparlar dedi. Açıkçası böyle bir şeyin olduğundan haberim yoktu. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa ne yapmam gerekiyor. Ben sigorta yaptırdığım yere mi başvurmam gerekiyor yoksa direk sigortanın çağrı merkezini mi aramam gerekiyor. Konu hakkında bilgili biri yardımcı olabilir mi?

Sigorta yaptırdığınız yeri arayın, yaptırdığınız pakette varsa geri ödeme alırsınız.

Sigorta yaptırdığım yeri biraz önce aradım. Kaskonun kendi çekicileri var fatura ibraz ederek bu şekilde ödeme yapmazlar dedi. Bu çekici hizmeti aldığım yer peki niye böyle bir bilgi verdi bana şimdi anlamadım. Acaba direk sigortayı mı arasam cağrı merkezlerini?

Benim sigortam ödemişti benzer bir durumu. Ama poliçeme 30-40 TL gibi bir ek ücretle çekici hakkı etletmiştim 2 seferlik. Poliçenize bakın, eğer çekici hakkı varsa size dokunan bir şey olmaz.

Şimdi poliçeye baktım. Aracım güvende genişletilmiş kasko sigortası poliçesi diye geçiyor. Fakat özellikle çekici hizmeti ile ilgili bir bölüm göremedim. Genişletilmiş kasko da sonradan ek ücret karşılığı çekici hizmeti ile ilgili bir şey eklendiğini bilmiyordum. Çekici hizmeti öyle az değil 1500 lira ödedim ondan imkan varsa yararlanmak istiyorum. Çekici ile bağlantılı direk şöyle bir madde buldum ama bilemedim.

b) Gerçekleşen bir kaza sonrası sigortalının Sigorta Şirketi hizmet birimine ulaşamadığı durumlarda aracını Bölge Jandarma Araç Komutanlığı, İl Trafik Bölge Müdürlü'ğü ve/veya zorunluluktan dolayı özel bir çekici kurum vasıtası ile nakletmesi sonrasında sigortalının talebi ve BEREKET SİGORTA'nın onayı ile

c) Sigortalının Sigorta Şirketi'ne müracaat etmeden aracını sürerek kendi imkanlarıyla, hasar trafik güvenliğini tehdit etmesine rağmen servise götürmesi şeklinde sonuçlanan vakalarda, kaza neticesinde (arıza durumlarında kiralık araç hizmeti verilmez) araç onarımının iki iş gününden fazla sürecek olması (aracın servise teslimini ve hasar tespiti takip eden 48 saat içinde onarımının sağlanamaması) durumunda eksperin raporunda belirlediği onarım süresine istinaden kiralık araç hizmeti verilebilecektir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı