Çözüldü Kaspersky FitGirl dosyasında trojan buldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EM1542

Picopat
Daha fazla  
Konuda olduğu gibi bugün FitGirl adlı sitenin orijinalinden ve project reality oyununu orijinal siteden indirdim fakat FitGirl dosyasında setup çalıştırır çalıştırmaz trojan uyarısı verdi. Ardından Trojan'ı sildi fakat bir sorum var.

1715191697036.png

Bu ekran görüntüsündekiler virüs mü? Ayrıca bu uyarılardan sonra bilgisayara 2 saat ara ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı (FitGirl-repack. Siteden indirdim)

FitGirl'den Ready or Not indirdim.

Çözüm
Konuda olduğu gibi bugün FitGirl adlı sitenin orijinalinden ve project reality oyununu orijinal siteden indirdim fakat FitGirl dosyasında setup çalıştırır çalıştırmaz trojan uyarısı verdi. Ardından Trojan'ı sildi fakat bir sorum var.

Eki Görüntüle 2190387

Bu ekran görüntüsündekiler virüs mü? Ayrıca bu uyarılardan sonra bilgisayara 2 saat ara ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı (FitGirl-repack. Siteden indirdim)
Yanlış pozitif muhtemelen. Sanırım host dosyasını değiştirdiğini düşündüğü için virüs diyor.
Ben mi yanlış görüyorum yoksa Kaspersky kendini virüs olarak mı algılamış😊
Bilmem ama trojan Win 32 algılamış.
Bende gerçek site diyorum ama bak beni dinle. FitGirl host dosyasını değiştiriyor virüslü sitelere girme diye.
Tamam. Anladım.
Kaspersky AMD yazılımını ve kendine ait bir servisi zararlı olarak görmüş buradaki rapora göre.

@Turkıye anlasması
AMD yazılımına zarar vermiş olabilir mi? Çünkü ben virüsü sil tuşuna bastım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakin olun😊 Radeon servisleri arka planda aktif mi kontrol edin ve uygulamayı çalıştırmayı deneyin.

Vallahi çok teşekkürler buraya mesaj atan herkese ayrıca indirdiğim project reality oyununun bu konu ile alakası var mı?

Yani (sözde) virüs ile alakası var mı?

Buraya mesaj yazan herkese teşekkürler. Mesele çözüldü. Konuyu nasıl kapatacağım ya da mesajları kapatacağım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı