Kedi olan eve muhabbet kuşu almak çok sıkıntı olur mu?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
3.5 yaşında british shorthair bir kedimiz var dişi, muhabbet kuşu almayı düşünüyoruz ama öldürür diye korkuyoruz. Çok sıkıntı olur mu yoksa alıştırabilir miyiz?

3.5 yaşında british shorthair bir kedimiz var dişi, muhabbet kuşu almayı düşünüyoruz ama öldürür diye korkuyoruz. Çok sıkıntı olur mu yoksa alıştırabilir miyiz?

Yaşı sebebiyle pek alışmayabilir.
Çok küçük zamandan alıştırılması gerekiyor. Aksi durumda hem kuş için hem kedi için sıkıntı olabilir.

Çok küçük zamandan alıştırılması gerekiyor. Aksi durumda hem kuş için hem kedi için sıkıntı olabilir.
Kuş ayrı odada kilitli kalsa sadece benimle dışarı çıksa olurmu?

Çok istiyoruz almak ama kediden korkuyoruz işte.

Kuş ayrı odada kilitli kalsa sadece benimle dışarı çıksa olur mu?

Çok istiyoruz almak ama kediden korkuyoruz işte.

Hem kedim hem de kuşum var aynı ortamda bulundurmuyorum.

An itibari ile beklenmedik bir şekilde geldi şuan, ismi Fıstık.

@300974 Neden beğenmedim attınız? Bakımı hakkında bilgim var merak etmeyin

Ben kedimin karakterini bildiğim için kız kardeşimin yavru kuslarindan birisini alıp eve getirdim ve direk kedinin önüne attım. Once kokladı sonra yaladı derken 3 senedir beraber yaşıyorlar. Kus kedinin sirtina konuyor kedi ile beraber yuruyor filan hatta. Izlemesi asiri keyifli. Kuşun kafes kapısını bir gün dahi kapatmadık.
Kuşu getirdiğimiz zaman kedimiz 3 yaşındaydı.
Kedimiz tekir. Dümdüz kedi. Zart zurt bir cins değil.
Kusumuz da normal muhabbet kuşu.

Ben kedimin karakterini bildiğim için kız kardeşimin yavru kuslarindan birisini alıp eve getirdim ve direk kedinin önüne attım. Once kokladı sonra yaladı derken 3 senedir beraber yaşıyorlar. Kus kedinin sirtina konuyor kedi ile beraber yuruyor filan hatta. Izlemesi asiri keyifli. Kuşun kafes kapısını bir gün dahi kapatmadık.
Kuşu getirdiğimiz zaman kedimiz 3 yaşındaydı.
Kedimiz tekir. Dümdüz kedi. Zart zurt bir cins değil.
Kusumuz da normal muhabbet kuşu.
Kediyi yaklaştırmıyoruz şuan, belli yani saldırmak istediği göz bebekleri büyüyor direkt.

Geri
Yukarı