Kedi tasmayla gezdirilir mi?

Scottish Fold ve İran kedisi gibi dandik ırkları bir sokağa çıkarırsın sonra bir ay boyunca veteriner veteriner gezersin.
Konu hakkında bilgi sahibi olduğun net belli oluyor. Cidden yakınlarımdan da Scottish kedisini dışarıya çıkarıp hastalandığını söylediklerine rastladım. Peki neden dayanıksız bu kediler hocam?

Konu hakkında bilgi sahibi olduğun net belli oluyor. Cidden yakınlarımdan da Scottish kedisini dışarıya çıkarıp hastalandığını söylediklerine rastladım. Peki neden dayanıksız bu kediler hocam?
Scottish kedileri fabrika kedileri doğuştan eklem sıkıntısı olan kediler dışarıya çıkmasada ömürleri ne yazık ki pek uzun olmuyor.

Ben kedime giydirilebilie tasmalardan alıp dışarı çıkartmıştım. Tasmda felan dinlemedi, hemen çıkarttı ve bir arabanın altında saklanmıştı. Zar zor almıştım ve heryerimi cırmıştı korkusundan dolayı. Bence çıkartmayın dışarıya

Genetik sorunlu cinsler bunlar, hani "aa ama bunlar laboratur kedisi değil?" diyenleri duyduysan ortalıkta, tüm olay genetik sorunlu kedilerin çiftleştirilmesinden çıkıyor. Akraba evliliği nedeniyle genetik bozukluğa sahip çocukları da büyüyünce ensest olarak çoğaltırsan ne olur, sonu gelmez bir genetik sorunlu köy yaratırsın kendine.

Bu iki cinsin de olayı bu tamamen. Chantilly'ler laboratuar kedisi, biraz İran geni de barındırıyor ama baskın değil. Genel olarak sağlıklı cinsler.

Ev kedileri dışarıda gezdirilmemeli, hem hastalık kapma riski açısından hem kedilerin doğası gereği öyle köpek gibi çıkayım gezeyim kafasında pek değiller. Zaten dışarıya çıktığında bir huzursuz olduğunu hissediyorsun yere basarken bile çekiniyor. Dediğim gibi köpekler gibi böyle bir ihtiyaçları olmadığı için zorla dışarıya çıkartmanın bir anlamı yok. Kedi doğası gereği yemeği yiyip suyunu içip günün geri kalanını yatarak geçirmek ister elleme yatsın hayvan :D
Bu nasıl düşünce? Kediler köpekler gibi gezdirilebilir. Aksine gezmeyi yeni şeyler keşfetmeyi çok severler.

Bu nasıl düşünce? Kediler köpekler gibi gezdirilebilir. Aksine gezmeyi yeni şeyler keşfetmeyi çok severler.

Köpeklerin gezdirilmesi mecburidir, köpek gezdirilmek zorundadır, kedilerde böyle bir zorunluluk yoktur. Gezmeyi sevmeleri konusu ise tartışılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı