Çözüldü Kedideki keneyi petshop çıkarır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Arkadaşlar bugün petshopa uğradım, "Dış parazit damlasını keneye damlatınca o düşer." dedi. O damlanın da 50 lira gibi bir fiyatı varmış. Bilsem dün alıp uygulardım. Allah bilir kedi nerdedir şimdi.
Sevmek için yaklaşınca kulağının kenarında gördüm keneyi, iyi huylu gibi agresif durmuyor çok.

Sokak kedisinden bahsediyoruz kafese girer mi ki? Bir de kafesler pahalı olur gibime geldi.

Kafes yoksa yakındaki bir marketten büyük kutu alabilirsin, kutuya koyup götürürsün, huysuzlanabilir ama ölmesinden önemli değil sonuçta.

Belediye veterinerini arasak gelip müdahale ederler mi bu duruma?

Burada (Osmaniye, Türkiye'de), ornegin hasta bir sokak kedisi icin arandigi zaman gelinip birkac defa, tedavi edilip bir yere birakiliyor tekrar, bunu gordum.

Az önce belediye veterineri aradığımda "Arkadaşlar alırlar ordan barınağa götürürler, orda müdahale edilir." dendi. Sizce barınağa gitmesi kedi açısından iyi bir durum mu?
Değişir,genelde Türkiyedeki barınaklar iyi değil,youtubeye bakarsan kene nasıl çekilir diye videolar var oraya bak,bende zamanında bi kediden kene çıkartmıştım.

Geri
Yukarı